Nowy Opel Movano

Nowy Opel Movano jest jeszcze nowocześniejszy i bardziej przyjazny dla użytkownika. Nowa stylistyka przodu wyraźnie świadczy o przynależności Movano do rodziny Opla. Liczne systemy i technologie wspomagające kierowcę ułatwiają pracę, podnoszą bezpieczeństwo i zwiększają przyjemność prowadzenia. Jednym z takich rozwiązań jest kamera „Rear Vision”, dzięki której kierowca ma zawsze dobrą widoczność do tyłu. Ostrzeżenie o pojazdach w martwym polu oraz system ostrzegania przed niesygnalizowaną zmianą pasa ruchu zwiększają bezpieczeństwo także innych uczestników ruchu.

Na uwagę zasługuje też atrakcyjna oferta opcji łączności i systemów multimedialnych z szybko reagującym 7‑calowym ekranem dotykowym. Systemy te są kompatybilne z Apple CarPlay i Android Auto. W samochodzie zamontowano ładowarkę indukcyjną umożliwiającą bezprzewodowe ładowanie smartfonów. Movano to duży lekki samochód użytkowy w ofercie Opla. Wraz z nowym Vivaro i Combo Cargo tworzy on najmłodszą gamę samochodów z tego segmentu na rynku.

Nowy Opel Movano

Kokpit nowego Movano jest urządzony jak nowoczesne mobilne biuro. W 22 schowkach, kieszeniach i przegródkach jest mnóstwo miejsca na drobiazgi niezbędne w codziennej pracy. Duże ułatwienie stanowi przemyślana konstrukcja schowków, takich jak 10,5‑litrowa szuflada FlexTray w desce rozdzielczej. Fotel kierowcy zawieszony na pneumatycznych amortyzatorach zapewnia komfort podróżowania.

Podobnie jak poprzednio, nowy Movano furgon jest dostępny w czterech długościach i trzech wysokościach. Dopuszczalna masa całkowita pojazdu wynosi do 4,5 tony przy kubaturze przestrzeni ładunkowej do 17 metrów sześciennych. Fabryczna oferta nadwozi i zabudów obejmuje aż 150 wariantów. W zależności od wersji Movano może przewozić nawet pięć europalet. Samochód zaspokoi więc niemal każde potrzeby potencjalnych klientów. Dzięki nowym uchwytom na ściankach bocznych i oświetleniu LED przedział ładunkowy jest jeszcze bardziej funkcjonalny.

„Nowy Movano jest idealnym towarzyszem pracy i świetnym samochodem dla kierowców wykorzystujących go w celach komercyjnych. Dlatego nasi projektanci skoncentrowali się na dalszej optymalizacji pojazdu pod kątem jego wysokiej efektywności. Przejawia się to obecnością licznych systemów i technologii wspomagających kierowcę, udoskonaloną ergonomią oraz obfitością miejsc do przechowywania” — powiedział Tobias Stöver, dyrektor ds. lekkich pojazdów użytkowych w firmie Opel. „Movano stanowi konsekwentną kontynuację wdrażania naszej strategii wzrostu w segmencie lekkich pojazdów użytkowych. Wraz z niedawno zaprezentowanym Vivaro oraz cieszącym się powodzeniem Combo Cargo zaoferujemy najmłodsze portfolio lekkich pojazdów użytkowych na rynku, pozycjonujące nas jeszcze skuteczniej, jako niezawodną i dostępną dla wszystkich niemiecką markę w tym segmencie”.