Nowy Opel Vivaro Kombi

Dzięki Oplowi, wybór dla nabywców poszukujących samochodu m.in. do transportu załóg lub większych rodzin stał się jeszcze większy. Praktyczny, elastyczny i przede wszystkim ekonomiczny, nowy Opel Vivaro Kombi jest przygotowany do wykonywania różnych zadań. Gama najnowocześniejszych silników diesla zapewnia optymalną wydajność. Opel oferuje Vivaro Kombi w trzech długościach: Compact – 4,60 m, Long – 4,95 m lub Extra Long 5,30 m. Każdy z nich zapewnia miejsca siedzące dla maksymalnie dziewięciu osób, a przy wysokości 1,90 m większość wariantów ma dostęp do parkingu podziemnego. Liczne opcjonalne systemy wspomagania umożliwiają nabywcom zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa. Technologie te obejmują zarówno kamerę z widokiem do tyłu, jak i systemy multimedialne.

        

Opel Vivaro Kombi 2020

„Opel Vivaro Kombi pokazuje, że wszechstronny, oszczędny samochód do przewozu osób może również wyglądać naprawdę fajnie” – mówi Pascal Martens, szef działu lekkich pojazdów użytkowych marki Opel. „Dzięki nowoczesnym technologiom i funkcjom zapewniającym komfort, takim jak standardowo oferowana klimatyzacja, Vivaro Kombi to coś więcej niż tylko zwykły mikrobus – zarówno kierowcy, jak i pasażerowie czują się bardzo komfortowo”.

Duże okna i wygodne siedzenia w standardzie

Ceny zaczynają się już od 121 400 zł (wszystkie ceny brutto z VAT w Polsce) za wersję Vivaro Kombi Compact o długości 4,60 m (maksymalna pojemność przestrzeni bagażowej 3,6 metra sześciennego). Fotel dla kierowcy jest regulowany w czterech kierunkach, natomiast kanapa w drugim rzędzie (w razie potrzeby zdejmowana bez użycia narzędzi) posiada mocowania ISOFIX dla młodszych pasażerów. Przy długości Long wynoszącej 4,95 m, dostępnej od 124 400 zł brutto, pojemność przestrzeni bagażowej zwiększa się do 4,2 m3 i 4,90 m3 w przypadku Extra Long (długość 5,30 m, od 133 900 zł brutto). Oprócz drzwi przesuwnych po stronie pasażera (standard), opcjonalne drzwi przesuwne po stronie kierowcy ułatwiają dostęp do przedziału pasażerskiego. Z tyłu klienci mogą wybierać pomiędzy podwójnymi drzwiami (otwieranymi do 180 stopni) lub klapą tylną.

Szeroka gama nowoczesnych multimediów oraz systemów wsparcia

Opel oferuje szeroką gamę opcjonalnych systemów wspomagania kierowcy w Vivaro Kombi. Czujnik parkowania ułatwia manewrowanie. Gdy kierowca włącza wsteczny bieg, kamera cofania zapewnia optymalną widoczność za pojazdem i wyświetla na ekranie obraz z wytycznymi.

Klienci mogą regulować temperaturę wnętrza za pomocą standardowego systemu klimatyzacji. Szyby termoizolacyjne Solar Protect z tyłu oferują prywatność i zmniejszają ilość światła słonecznego docierającego do wnętrza. Liczne konfiguracje siedzeń dla drugiego i trzeciego rzędu zwiększają komfort i wszechstronność. Gama foteli wykonanych z tkaniny rozciąga się od formatu monoblokowego do konfiguracji z rzędem siedzeń dla pasażerów, które składają się w stosunku 1:3/2:3.

Systemy “Multimedia” i “Multimedia Navi Pro”, wyposażone w kolorowy ekran dotykowy i sterowanie głosem, zapewniają najnowocześniejszą łączność. Oba systemy są kompatybilne z Apple CarPlay i Android Auto. System “Multimedia Navi Pro” oferuje europejską nawigację z wyświetlaniem map 3D. Dostępne są nowe usługi “OpelConnect”. Informacje o trasie i podróży, a także bezpośrednie połączenie z pomocą drogową w razie awarii oraz systemem eCall, zapewniają spokój zarówno kierowcom, jak i pasażerom. W przypadku aktywowania się napinaczy pasów lub poduszek powietrznych, system automatycznie nawiązuje połączenie alarmowe. Czerwony przycisk umożliwia połączenie ręczne. Czarny przycisk służy do nawiązywania połączenia w przypadku awarii.