Nowy Peugeot 408 – dynamiczny i innowacyjny fastback

Nowy Peugeot 408 to świadectwo wyjątkowej kreatywności zespołu projektantów i inżynierów marki, których dzieło – fastback o unikatowej sylwetce – plasuje się wśród topowych modeli segmentu C. Zarówno w historii marki, jak i na obecnym rynku motoryzacyjnym Peugeot 408 wyznacza nowe trendy.

     

Nowy Peugeot 408

Nowy model Peugeot zaskakuje, ponieważ jest innym samochodem niż wszystkie. Oprócz charakterystycznego wyglądu i unikatowej sylwetki oferuje szereg udoskonaleń w zakresie elektryfikacji i zwiększania efektywności energetycznej, dostarcza także emocji, których źródłem są zaawansowane technologie zwiększające przyjemność prowadzenia i ułatwiające intuicyjną jazdę.

   „W Peugeot jesteśmy zdania, że życie staje się lepsze, gdy ma styl. I to właśnie dzięki unikatowemu stylowi, innowacyjnej sylwetce fastbacka i wyzwolonej elegancji nowy 408 stanowi doskonałe odzwierciedlenie filozofii i pomysłowości marki Peugeot” – powiedziała Linda Jackson, dyrektor generalna marki Peugeot. „Zaskakujący pod każdym względem, nowy Peugeot 408 został stworzony z myślą o miłośnikach motoryzacji i życia, którzy pragną uwolnić się od pewnych konwencji, a zarazem poszukują odpowiedzialnej przyjemności. W tym modelu odnajdą dążenie do technologicznej perfekcji zarówno pod względem efektywności energetycznej, jak i najwyższej klasy systemów cyfrowych, właściwe dla Peugeot, a także ogrom doznań, jakich dostarcza instynktowna jazda i bezstresowe podróżowanie”.

Unikatowa sylwetka dynamicznego i innowacyjnego fastbacka

Peugeot 408 wyróżnia się przede wszystkim dynamiczną sylwetką typu fastback i koncepcją niemieszczącą się w żadnej z obecnych kategorii. Ma też niepowtarzalny styl. Jego przyczajony, koci wygląd jest typowy dla modeli marki. Ostre linie nadwozia współgrają z grillem, idealnie wkomponowanym w przód samochodu, wykończonym w kolorze nadwozia, z umieszczonym na nim nowym logo Peugeot z głową lwa. Zaskakujący kształt tylnego zderzaka podkreśla unikatową, dynamiczną linię samochodu. Nowy Peugeot 408 ma stabilną sylwetkę i duże koła o średnicy 720 mm z imponującymi felgami 20’’ o nietypowym, geometrycznym wzorze. Przednie światła z sygnaturą świetlną w kształcie kłów podkreślają przynależność 408 do rodziny modeli Peugeot, podobnie jak tylne światła z motywem potrójnego śladu pazurów.

Nadwozie nowego Peugeot 408, mierzące 4,69 m długości z rozstawem osi 2,79 m, zaskakuje przestronnością wnętrza w drugim rzędzie siedzeń. Oferuje 188 mm wolnego miejsca na wysokości kolan. Bardzo obszerny jest także bagażnik o pojemności 536 litrów, który można powiększyć do 1611 litrów po złożeniu tylnych oparć i siedzeń. Sylwetka samochodu jest niezwykle smukła i dynamiczna, a jego wysokość wynosi zaledwie 1,48 m. Ma to korzystny wpływ na efektywność aerodynamiczną.

Nowy Peugeot 408 będzie dostępny w 6 kolorach nadwozia:

  • Niebieski Obsession (nowy kolor wybrany na debiut rynkowy modelu),
  • Szary Titane (nowy kolor),
  • Szary Artense (dostępny tylko dla poziomu wyposażenia Allure),
  • Czerwony Elixir,
  • Biały Perle,
  • Czarny Perla Nera.