Nowy Range Rover Sport prezentuje potencjał zelektryfikowanego napędu

Podczas Electric Hybrid Challenge w Les Comes w okolicach Barcelony, Range Rover Sport w wersji hybrydowej zademonstrował możliwości jazdy w terenie z wykorzystaniem wyłącznie energii elektrycznej.

     

Nowy Range Rover Sport Hybrid

W sercu Katalonii nowy Range Rover Sport Hybrid, korzystając z jednego ładowania akumulatorów, stawił czoła wymagającemu torowi off-roadowemu, w tym również wspinaczce skalnej.

Kamieniołomy z czerwoną ziemią, zakurzone i wąskie serpentyny wijące się po okolicznych wzgórzach – okolice Les Comes pod Barceloną – to mekka dla szukających terenowych wyzwań kierowców. Każdy, kto chce wybrać się hybrydowym Range Roverem Sport w teren, korzystając wyłącznie z napędu elektrycznego, powinien delikatnie obchodzić się z pedałem gazu. Zachowa w ten sposób pełną kontrolę podczas zdobywania wzniesień o nachyleniu nawet 32 stopni.

Trasa Electric Hybrid Challenge prowadziła uczestników na szczyt górski wznoszący się 600 metrów nad poziom morza. Rozciąga się stąd zapierający dech w piersiach widok na pasmo górskie Montserrat, które ma około dziesięciu kilometrów długości i pięć kilometrów szerokości. Delektując się widokiem wspaniałej górskiej panoramy, można było przystąpić do kolejnej próby. Na torze terenowym, na którym rozgrywane były również regularne rajdy, nowy Range Rover Sport w trybie elektrycznym pozwolił osiągnąć prędkość aż 90 km/h.

Electric Hybrid Challenge