Nowy Renault Espace – SUV o atletycznej i eleganckiej sylwetce

Dzisiaj Renault przedstawia Nowego Espace, czyli nowy 5- lub 7-miejscowy samochód doskonały na dalekie trasy. W ten sposób marka wzmacnia swoją obecność w segmentach C i D.

Nowy Renault Espace 2023

Dziś Nowy Espace przybiera postać SUV-a o atletycznej i eleganckiej sylwetce, przesiąkniętego sportowym charakterem w wersji esprit Alpine. Nie traci przy tym swojego DNA: jest wciąż dużym, 5- lub 7-miejscowym samochodem na długie trasy i najbardziej przestronnym spośród modeli osobowych Renault. I właśnie to go wyróżnia!

     

Zgodnie z duchem czasu Nowy Espace jest high-tech zarówno w kabinie pasażerskiej, jak i pod maską. Model jest wyrazem troski zarówno o użytkowników, którym oferuje atrakcyjne rozwiązania online, jak i o środowisko. Jest bardziej kompaktowy z zewnątrz i lżejszy o 215 kilogramów od swojego poprzednika – wyposażono go w ultrawydajny, w pełni hybrydowy napęd E-Tech o mocy 200 KM. Niskie średnie zużycie paliwa (4,6 l/100 km) umożliwia przejechanie do 1100 kilometrów na pełnym baku, bez konieczności tankowania lub ładowania.

Podobnie jak poprzednie modele rodzinne Renault, Nowy Espace oferuje najwyższy poziom osiągów na drodze oraz bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów dzięki zastosowanym rozwiązaniom, takim jak: platforma CMF-CD Aliansu, specjalnie zaprojektowane podwozie i 32 systemy wspomagające jazdę. Przyjemność prowadzenia potęgują MULTI- SENSE oraz 4CONTROL Advanced – układ 4 kół skrętnych zaprojektowany przez Renault.

Od kiedy można zamawiać Renault Espace?

Nowego Espace można zamawiać od połowy 2023 roku. W Polsce zamówienia będą przyjmowane w trzecim kwartale 2023, a pierwsze samochody dojadą do dealerów w październiku.

Nowy Espace to nadal sztandarowy model Renault

Od czterdziestu lat Espace jest wzorcowym modelem Renault pod względem komfortu, przestronności, najwyższego poziomu wyposażenia, modułowości i oświetlenia. Również nowy model hołduje tej zasadzie i reprezentuje jej nowoczesne wcielenie. Zachowując zalety poprzedników, oferuje swoim użytkownikom wyjątkowe doznania. Obszerna przestrzeń, pełne wyposażenie, duży panoramiczny szklany dach… Nowy Espace to zaproszenie do ekskluzywnej podróży, w której liczą się przede wszystkim dobre samopoczucie i przyjemność.

   Nowe Renault Espace ma zapewnić i potwierdzić naszą obecność w wyższych segmentach rynku. Zachowuje DNA poprzednich pięciu generacji, czyli imponujący wygląd, komfort, przestronność i wnętrze wypełnione światłem. Nie unika jednak zmian, aby spełnić nowe wymagania klientów – oferuje nowy silnik hybrydowy i unikatowe doznania multimedialne. – Fabrice Cambolive, prezes marki Renault

Komfort Espace

Możliwość przewożenia do siedmiu osób sprawia, że przestronność jest głównym atutem Nowego Espace. Bardziej niż kiedykolwiek oferuje wszystkim pasażerom idealny komfort podczas długich podróży. Nowy Espace skonstruowany jest na modułowej platformie CMF-CD z przedłużonym modułem centralnym i tylnym oraz ze specjalnie zoptymalizowaną przestrzenią wewnętrzną. Dzięki temu przy długości 4,72 m, czyli o 14 cm mniejszej niż w modelu poprzedniej generacji, długość wnętrza do trzeciego rzędu siedzeń wzrasta nawet do 2,48 m.