Nowy SEAT Arona zdobywa nagrodę Red Dot Award

Połączenie ekspresyjnego stylu, dynamiki i funkcjonalności nowego SEAT-a Arony zostało wyróżnione tytułem Best Product Design 2018 w prestiżowym konkursie Red Dot Award. Nowy kompaktowy model SEAT-a imponuje designem ...

Od 1954 roku Red Dot Award jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów designu na świecie. Zdobycie w nim nagrody oznacza międzynarodowe uznanie dla jakości i innowacyjności. Najważniejszą kategorią wśród nagród jest kategoria Product Design. Jury przyznające nagrodę Red Dot Award: Product Design składa się z 40 międzynarodowych ekspertów, którzy nie mogą pracować dla żadnej firmy produkcyjnej ani głosować na produkty, w których powstanie mogli być zaangażowani.

Nowy SEAT Arona wyróżnia się w szczególności kompaktowymi wymiarami, dynamiką prowadzenia – zarówno podczas jazdy po mieście, jak i na autostradach, niezwykłym poziomem bezpieczeństwa, dostępem rozwiązań technologicznych oraz wyższym komfortem. A wszystko to widać już na pierwszy rzut oka dzięki niezwykłemu designowi.

 

– Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z przyznania SEAT-owi Aronie jednej z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu. Chcieliśmy nadać temu modelowi wyraźny charakter miejskiego crossovera – mówi Dyrektor ds. designu marki SEAT, Alejandro Mesonero-Romanos. – SEAT Arona to przykład designu zapowiadającego przygodę – dodaje.

Ekspresyjny styl

W Aronie łatwo dostrzec język designu SEAT-a. Jego wyrazisty charakter podkreśla choćby dająca efekt trójwymiarowości osłona chłodnicy wraz z reflektorami w technologii LED, które generują snop światła o temperaturze dziennej, zapewniając znakomitą widoczność po zmroku.


Seat Arona

Wygląd SEAT-a Arony zwiastuje jego wyraźnie crossoverowy charakter, dając odczucie obcowania z autem wyższym i bardziej postawnym niż hatchback. Dolna część zderzaków, nadkola oraz progi przywołują estetykę pojazdów terenowych. Mimo wielu aspektów wspólnych z nowym językiem stylistycznym pokazanym w najnowszych samochodach SEAT-a – Arona zaskakuje jednak własną, wyjątkową tożsamością. Wyraźnie widać to w jej wnętrzu, które wyróżnia się przestronnością i przywiązaniem do detali, podkreślającym wysoką jakość wykonania.

Szczególną uwagę zwraca wysoko zabudowana konsola środkowa, którą skierowano w stronę kierowcy, dzięki czemu każdy znajdujący się na niej element obsługi znajduje się w zasięgu jego rąk. Komfortowe fotele sprzyjają nie tylko poruszaniu się po mieście, ale i dalekim podróżom. We wnętrzu zastosowano także tapicerkę wysokiej jakości, której odcienie i kolory idealnie pasują do charakteru Arony. Podobnie jak w przypadku nadwozia, również wnętrze hiszpańskiego crossovera można niemal dowolnie personalizować.

Szerokie możliwości personalizacji

Auto powinno odzwierciedlać gust Klienta, dlatego Aronę skonfigurować można w szerokiej palecie kontrastujących barw, które dodają jego sylwetce jeszcze więcej charyzmy. Dach z przednimi i tylnymi słupkami może być szary, czarny lub pomarańczowy. Reszta – w jednej z wielu barw do wyboru, w tym w nowo dodanym do palety SEAT-a kolorze o nazwie Eclipse Orange. Łącznie Arona dostępna jest w 68 różnych kombinacjach kolorystycznych.

Litera „X” została wygrawerowana w tylnym słupku dachowym, czym Arona akcentuje swoją przynależność do modeli o uterenowionej estetyce. SEAT Arona to auto doskonale oddające swoją rzeźbą cechy, z którymi nierozerwalnie kojarzą się wszystkie modele SEAT-a.

Infolinia
(71) 377 74 44
pn-pt: 8:00-16:00
Czat z doradcą
Porozmawiaj
online
Partnerzy AutoEFL Pokaż wszystkich