Nowy Subaru Outback MY2021

Debiutujący w 1995 roku Outback wyprzedził swoją epokę, wprowadzając na stałe do słownika pojęć motoryzacyjnych klasę uterenowionych kombi. Nazwa, nawiązująca do australijskich terenów pustynnych, idealnie oddaje ducha samochodu, który wyznaczył nowe szlaki dla segmentu podwyższonych aut z napędem na cztery koła. Po 26 latach od premiery pojawia się szósta generacja kultowego Outbacka, stworzonego w harmonii z dziedzictwem i filozofią marki Subaru. Nowy Outback w polskich salonach dostępny będzie już w maju.

        

Nowe oblicze kultowego modelu Subaru Outback

Subaru Outback MY2021 występuje w czterech wersjach. Linia nowego Outbacka, zaprojektowana zgodnie z filozofią „Dynamic x Solid”, akcentuje jego wszechstronność, wytrzymałość i potencjał, a wysokiej klasy elementy nadwozia dodają mu drapieżności i dynamiki. Całkowicie przeprojektowana przednia atrapa z trójwymiarowym przednim grillem i nowymi reflektorami LED optycznie poszerza sylwetkę, a dodatkowo podkreśla atletyczną budowę samochodu. Dopełnieniem są masywne nakładki progów oraz duże, 18-calowe felgi aluminiowe.

W porównaniu z poprzednią generacją nowy Outback jest dłuższy o 50 mm (4870 mm) i szerszy o 35 mm (1875 mm) oraz może pochwalić się bagażnikiem o pojemności 561 l. Wysokość Outbacka to 1675 mm, jedynie wersja Cross jest niższa o 5 mm. Nowy Outback skierowany jest do osób poszukujących stylu i elegancji. Chromowane dodatki i ramki wokół lamp przeciwmgłowych oraz antena w kształcie płetwy rekina w kolorze lakieru w połączeniu z satynowym wykończeniem lusterek bocznych i oryginalnymi relingami dachowymi są eleganckie i nowoczesne.