Nowy Trafic SpaceNomad wzbogaca gamę kamperów Renault

Zaprezentowany na salonie karawaningu Caravan Salon w Dusseldorfie nowy Trafic SpaceNomad pojawi się w katalogu modeli Renault na początku 2022 roku. Po Szwajcarii samochód trafi na rynki pięciu innych krajów europejskich.

Nowy Renault Trafic SpaceNomad

Kampery, które już od pewnego czasu zyskują mocno na popularności, w czasach post-lockdownu stają się czymś wręcz nieodzownym. Elastyczność tego środka transportu ułatwia podróżowanie nawet przy obecnych ograniczeniach sanitarnych i oferuje użytkownikom całkowitą swobodę.

     

Po udanym debiucie na rynku szwajcarskim w 2020 roku marka Renault zdecydowała się rozszerzyć sprzedaż SpaceNomad w Europie na kolejne kraje: Niemcy, Austrię, Belgię, Danię i Francję. Kamper, wyposażony przez firmę Pilote i produkowany na bazie Nowego Trafica w zakładzie w Sandouville (Francja), trafi do sprzedaży w sieci Renault na początku 2022 roku. Będzie dostępny w dwóch długościach, w wersji 4- lub 5-miejscowej, z bogatą gamą silników o mocy od 110 do 170 KM, współpracujących z mechanicznymi lub automatycznymi (w przypadku silników o mocy 150 i 170 KM) skrzyniami biegów. Nowy Trafic SpaceNomad dostosowany jest do różnych sposobów użytkowania i potrzeb klientów poszukujących swobody i beztroskiego podróżowania.

“Ambicją Renault jest wzbogacenie gamy kamperów na dynamicznie rozwijającym się od 10 lat rynku europejskim. Po udanym debiucie w Szwajcarii nowy Trafic SpaceNomad trafi do miłośników swobody podróżowania w innych krajach.” – Thierry Plantegenest, dyrektor handlowy Renault na świat i dyrektor ds. samochodów dostawczych Renault

W pełni wyposażona kuchnia na zimę i lato, przystosowana na każdą nieprzewidzianą sytuację:
 • Duża, dwupalnikowa kuchenka z zapłonem piezoelektrycznym połączona ze zlewem z wbudowaną baterią zlewozmywakową
 • Lodówka o pojemności 49 l
 • Niezależny stolik do ustawienia wewnątrz lub na zewnątrz (z możliwością przechowywania w bagażniku).
 • Dwie strefy sypialne z nawet czterema miejscami do spania: Łóżko w podnoszonym dachu (120 x 200 cm) i tylna kanapa, którą można przekształcić w łóżko (130 x 185 cm).
 • I zewnętrzny prysznic, by móc się w każdej chwili odświeżyć.