Odsłony Hondy na targach w Poznaniu

Podczas tegorocznej imprezy targowej w Poznaniu, Honda prezentuje swoją bieżąca ofertę oraz przedstawia nowości na rok 2018. Polski debiut świętuje w Poznaniu najnowsza generacja modelu CR-V. Na ekspozycji firmy wystawiony został egzemplarz wyposażony w turbodoładowany silnik benzynowy VTEC o poj. 1,5 l.

Honda CR-V 2018 Honda CR-V 2018 Honda CR-V 2018

Nowa Honda CR-V

Nowy CR-V z tą wersją silnikową pojawi się w sprzedaży na jesieni tego roku i będzie dostępny również z trzecim rzędem siedzeń. Honda wprowadzi to rozwiązanie do swojego popularnego SUVa po raz pierwszy. Na początku przyszłego roku do oferty dołączy CR-V z napędem hybrydowym dostosowany do przewozu pięciu osób.

Poznań jest też miejscem pierwszej polskiej prezentacji modelu NSX, supersamochodu z hybrydowym układem napędu na cztery koła (Sport Hybrid SH-AWD) i umieszczonym centralnie, turbodoładowanym benzynowym silnik V6 o pojemności 3,5 litra. Jednostka ta współpracuje z dziewięciostopniową, dwusprzęgłową przekładnią oraz elektrycznym silnikiem pełniącym funkcję alternatora, rozrusznika i koła zamachowego. Dodatkowo, zamontowany przy przedniej osi zespół dwóch silników elektrycznych dostarcza siły napędowej do przednich kół. Układ ten zapewnia moc maksymalną 581 KM.

Honda CR-V 2018 Honda CR-V 2018 Honda CR-V 2018

Honda na Poznań Motor Show

Honda Clarity Fuel Cell, podobnie jak NSX, gościła już na wielu międzynarodowych salonach samochodowych, jednak w Polsce oglądamy ten model po raz pierwszy. Zasilane wodorem auto na ogniwa paliwowe jest odzwierciedleniem najnowocześniejszych rozwiązań technicznych. W Europie Honda Clarity Fuel Cell bierze udział w projekcie HyFive, którego zadaniem jest promowanie napędów wodorowych oraz wspieranie rozwoju infrastruktury umożliwiającej tankowanie wodoru. Zasięg tego modelu wynosi ponad 580 km.

Oprócz wspomnianych debiutów, na stoisku Hondy nie brakuje modeli z aktualnej oferty sprzedażowej Hondy, w tym usportowionego hatchbacka – Civica TypeR , który w strefie aut sportowych  prezentowany jest obok modelu NSX oraz motocykla MOTO GP (RC213V).

Honda NSX Honda Clarity Fuel Cell Honda HR-V

Motocykle Honda

Dział motocykli Hondy, oprócz wcześniej wspomnianej maszyny wyścigowej, prezentuje w Poznaniu również model CBR1000RR Fireblade SP oraz wybrane nowości na sezon 2018 – GL1800 Gold Wing Tour, Africa Twin Adventure Sports, CB1000R oraz CB125R.

Zapraszamy na stoisko Hondy w hali nr 5.

Infolinia
801 404 444
pn-pt: 8:00-16:00
Partnerzy AutoEFL Pokaż wszystkich