Pagani Utopia z oponami Pirelli P Zero Corsa

Najnowsze dzieło Horacio Paganiego, model Utopia, jest wyposażany wyłącznie w opony Pirelli P Zero Corsa. Nowy hipersamochód został zaprezentowany w Muzeum Nauki i Techniki im. Leonarda da Vinci w Mediolanie, wraz ze specjalnie zaprojektowanymi oponami Pirelli. Dedykowane ogumienie zapewnia nie tylko najwyższe osiągi w każdych warunkach, ale także komfort wewnątrz kabiny przy jednoczesnym maksymalizowaniu doznań płynących z prowadzenia i dynamicznej charakterystyki tego hipersamochodu.

     

     

Pagani Utopia + Pirelli P Zero Corsa

W celu sprostania wymaganiom stawianym przez nowy model samochodu Pirelli wybrało model opon P Zero Corsa, do którego opracowania skorzystano z bogatego doświadczenia wyniesionego z motorsportu. Technologia zastosowana w mieszankach i wzorze bieżnika pozwala oponie radzić sobie z ekstremalnie wysoką mocą i momentem obrotowym w pełnym spektrum temperatur i na każdym rodzaju nawierzchni drogi.

Wykorzystując tę oponę jako punkt wyjścia, Pirelli rozwinęło wszechstronność P Zero Corsa, aby zapewniały maksymalny komfort, który jest integralną częścią projektu Utopia zgodnie z wyobrażeniem Horacio Paganiego.

Dodatkowo opony zyskały wytłoczony symbol sylwetki samochodu na ścianie bocznej, w celu podkreślenia indywidualnego podejścia do ich projektowania. Dynamikę jazdy zapewniają opony w dwóch różnych rozmiarach na przód i tył: 265/35ZR21 z przodu i 325/30ZR22 z tyłu. Specjalnie zaprojektowana do tego modelu opona P Zero Winter jest również dostępna na chłodniejsze warunki.

W pracach rozwojowych nad oponami do Pagani Utopia wykorzystano wirtualne środowisko. Takie podejście do projektowania zostało zapoczątkowane w sportach motorowych, a następnie przeniesione na produkty skierowane do samochodów z homologacją drogową. Najnowsze osiągnięcia tej technologii pozwalają inżynierom Pirelli na tworzenie cyfrowych modeli opon, które mogą dokładnie skalibrować i przetestować przed zbudowaniem ich fizycznego prototypu.