Peugeot prezentuje nowe oblicze modelu 308

Marka Peugeot wyrobiła sobie mocną pozycję w segmencie samochodów kompaktowych, dzięki sprzedaży ponad 7 milionów samochodów kolejnych generacji. Zdobyła 42 międzynarodowe nagrody łącznie z tytułem Samochodu Roku w 2014 roku. Dziś z dumą prezentuje nowy Peugeot 308.

Nowy Peugeot 308 wyróżnia się efektywnością i doskonałymi parametrami aerodynamicznymi. Zgodnie z filozofią Power of Choice jest dostępny z napędem hybrydowym plug-in oraz silnikami spalinowymi, zarówno benzynowymi jak i wysokoprężnymi.

        

Uwodzicielska siła designu nowego Peugeot 308

Nowy Peugeot 308 jest par excellence samochodem z segmentu C, ale proporcje nadwozia uległy zmianie. Wydłużony o 55 mm rozstaw osi pozwolił na wydłużenie sylwetki samochodu i uzyskanie większej ilości miejsca dla pasażerów siedzących z tyłu, a obniżenie nadwozia o 20 mm w połączeniu z większym zwisem przednim wydłużyło optycznie maskę.

W celu zmniejszenia oporów powietrza, nowy Peugeot 308 nie przytłacza dużą bryłą i ekspresyjną stylistyką. Elementy zewnętrzne nadwozia nowego Peugeot 308 zostały zaprojektowane tak, aby maksymalnie przylegać do wewnętrznych elementów konstrukcyjnych. W efekcie uzyskano atletyczne nadkola, pomimo że rozstaw kół nie został zwiększony.

Prosty i gładki bok nadwozia zyskuje moc dzięki ostrym, niemal kwadratowym nadkolom z przodu i z tyłu. W charakterystycznej stylistyce drzwi widać wyraźne inspiracje poprzednimi modelami (Peugeot 205, 208, 308…), ale całość jest dynamiczna dzięki pracy stylistów nad bryłą samochodu. Kształt tyłu, bardzo ważny dla parametrów aerodynamicznych auta, zaprojektowano z uwzględnieniem wyników testów optymalizacyjnych w tunelu aerodynamicznym. Charakterystyczna linia przecina aerodynamiczny tył, a linia dachu opada, przedłużona spojlerem, który stanowi ważny element stylistyki nowego Peugeot 308. Nowy Peugeot 308 zdecydowanie wpisuje się w DNA marki. Zmysłowe nadwozie o wydłużonej sylwetce budzi skojarzenia z dynamicznymi modelami wyższej klasy.

Na grillu nowego Peugeot 308 niepodzielnie króluje nowe logo marki, dodatkowo wyeksponowane zbiegającymi się w jego stronę elementami stylistycznymi. Zaawansowany technologicznie radar wykorzystywany przez systemy wspomagania znika z korzyścią dla designu całości pod blazonem z logo lwa. Miejsce na tablicę rejestracyjną przesunięto w dół.