Peugeot prezentuje nowego SUV-a 2008

Peugeot proponuje nam ultranowoczesną interpretację intuicyjnego i wszechstronnego samochodu, który doskonale wpisuje się w ekscytującą wizję przyszłości. Wymiary nowego Peugeot 2008 są typowe dla SUV-a, a styl przyciąga uwagę i wyróżnia się na tle innych samochodów.

Nowy SUV Peugeot 2008 jest bogato wyposażony w najnowocześniejsze technologie z nową generacją Peugeot i-Cockpit® 3D, który zapewnia efekt immersji. SUV Peugeot 2008 proponuje również nowe systemy wspomagania prowadzenia opracowane z wykorzystaniem najlepszego know-how marki. Klienci mają wolność wyboru pomiędzy trzema różnymi rodzajami napędu: elektrycznym, benzynowym i wysokoprężnym. Każda z tych wydajnych jednostek dostarczy im niezwykle stymulujących doznań z jazdy.

Nowy SUV Peugeot 2008

Nowy SUV Peugeot 2008 charakteryzuje się atletycznym stylem, który wyróżnia go na tle innych. To samochód na miarę ambicji projektantów, który zapisze nową kartę w historii SUV-ów Peugeot. Doskonale wpisuje się w styl obecnej gamy marki, a jednocześnie ma własną osobowość. Wyważone linie i ogólne proporcje nadwozia są typowe dla SUV-a, z cofniętą przednią szybą i poziomą maską.

Muskularne nadwozie z mocno zarysowanymi nadkolami budzi poczucie stabilności i bezpieczeństwa. Charakterystyczny, atrakcyjny przód obejmuje pionowy grill (w kolorze nadwozia w wersjach elektrycznych), maskę z atletycznymi przetłoczeniami i światła dzienne LED, które biegną wzdłuż dwuczęściowych świateł.

Śmiała stylistyka przodu przyciąga uwagę ostrymi, „trójkątnymi” przetłoczeniami. Boki nadwozia to świadectwo imponujących osiągnięć technicznych w dziedzinie tłoczenia blach – mają niezwykle przestrzenny kształt. Linie przetłoczeń biegną aż do klapy bagażnika zapewniając spójność stylistyczną całości. Duże koła o średnicy 690 mm, wypełniają całe nadkola i podkreślają solidność samochodu. 18-calowe obręcze kół mają nakładane wstawki, które zapewniają podwójną korzyść – ułatwiają personalizację i znacznie zmniejszają masę (o 4 kg łącznie dla wszystkich kół).