Pierwsze BMW serii 2 Gran Coupe

Pierwsze BMW serii 2 Gran Coupe oferuje koncepcję niezwykle popularnego w wyższych klasach pojazdów czterodrzwiowego coupe po raz pierwszy w segmencie kompaktowych samochodów premium. Ta ekstrawagancka alternatywa dla klasycznej limuzyny wyróżnia się indywidualnością, estetyką i emocjonalnością, łącząc je z innowacyjną obsługą i komunikacją, wysoką funkcjonalnością w codziennym użytkowaniu oraz typową dla marki dynamiką jazdy.

BMW serii 2 Gran Coupe

Nowe BMW serii 2 Gran Coupe produkowane w Lipsku będzie miało swoją światową premierę na targach Los Angeles Auto Show w listopadzie 2019 roku. Samochód trafi na rynek w marcu 2020 r., a ceny w Niemczech wyniosą: 31 950 euro za BMW 218i, 39 900 euro za BMW 220d i 51 900 euro za topowy model BMW M235i xDrive.

Podobnie jak czterodrzwiowe coupé BMW serii 6, BMW serii 4 i BMW serii 8, BMW serii 2 Gran Coupé charakteryzuje mocna stylistyka: sportowo wyraziste linie, bezramkowe drzwi i wyjątkowo ekspresyjny, ekstrawertyczny wygląd. Ponadto oferuje wysoką funkcjonalność w codziennej eksploatacji przy bardzo dobrej przestronności wnętrza i dużym bagażniku.

Odpowiednio do swojego sportowo dynamicznego wyglądu BMW serii 2 Gran Coupé wyznacza nowy standard dynamiki jazdy w swojej klasie. Podstawę ku temu stanowi nowoczesna konstrukcja z napędem przednim, którą BMW serii 2 Gran Coupé dzieli wraz z licznymi rozwiązaniami z nową serią 1. Dzięki nowoczesnej technologii układu jezdnego i innowacyjnym systemom, np. w dziedzinie techniki sterowania, wyznacza również standardy w zakresie dynamiki jazdy i zwinności i jest idealnym wyborem dla młodej, miejskiej grupy odbiorców, która ceni sobie sportowy charakter, najnowocześniejszą łączność i równie dobrą przestronność. BMW M235i xDrive wyposażone w jest standardowo w napęd na wszystkie koła xDrive.