Pokaz siły SEAT-a i CUPRY podczas targów Poznań Motor Show 2018

Auto wiadomości dostarcza Motonews.pl

Ekspozycje SEAT-a oraz CUPRY na targach Poznań Motor Show 2018 były zdominowane przez emocjonujące nowości obu marek. Polska publiczność miała okazję zobaczyć m.in. SUV-a CUPRA Ateca o mocy 300 KM, sportowy model CUPRA eRacer – pierwszy na świecie elektryczny samochód wyścigowy klasy turystycznej – a także ekskluzywnego Leona CUPRA R, wyprodukowanego jedynie w 799 egzemplarzach.

Tegoroczne targi motoryzacyjne w Poznaniu przyciągnęły ponad 150 000 zwiedzających z całej Europy. Stoisko SEAT-a i CUPRA cieszyło się ogromnym powodzeniem. Gości urzekł ciepły klimat Barcelony, upojny zapach drzew pomarańczowych – ale przede wszystkim wspaniałe samochody.


Stoisko SEAT-a i CUPRA podczas Poznań Motor Show

Podczas imprezy – największej tego typu w Polsce – wszyscy z niecierpliwością czekali na polską premierę modelu CUPRA Ateca, symbolizującego pojawienie się nowej marki w kraju nad Wisłą. Nowa CUPRA Ateca oferuje moc 300 KM (221 kW). Silnik współpracuje z nową 7-stopniową skrzynią biegów DSG, która została specjalnie ulepszona, aby oferować sportową obsługę, a jednocześnie płynniejsze i bardziej precyzyjne przełożenia. CUPRA Ateca imponuje także osiągami: sprint do 100 km/h auto wykonuje w czasie 5,4 sekundy, zaś jego prędkość maksymalna wynosi 245 km/h.

CUPRA Ateca nie była jedyną gwiazdą na ekspozycjach hiszpańskich marek. Na odwiedzających Poznań Motor Show czekała gama popularnych modeli: SUV Ateca, crossover Arona, kultowa Ibiza – wszystkie w wersjach Xcellence oraz FR, a także dynamiczny Leon FR.

Fanów sportów motorowych przyciągnął wyjątkowy CUPRA eRacer. Ten niezwykły model jest pierwszym przedstawicielem powstającej klasy E TCR i pierwszym elektrycznym samochodem wyścigowym klasy turystycznej na świecie. Prędkość 100 km/h CUPRA eRacer osiąga w 3,2 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 270 km/h.


Seat Leon CUPRA R

Na stoisku marki CUPRA pojawił się również Leon CUPRA R – jeden z limitowanej serii 799 egzemplarzy. Leon CUPRA R to najmocniejszy obecnie samochód w portfolio hiszpańskiej marki – jego silnik generuje 310 KM. Samochód zamówić można w ramach zamkniętego procesu sprzedaży, w którym sieć dealerska SEAT-a oferuje auto największym miłośnikom marki.

– Liczni goście Poznań Motor Show przekonali się, że modele SEAT-a i CUPRY to samochody z prawdziwie hiszpańskim duchem – mówi Jakub Góralczyk, Kierownik ds. PR SEAT-a. – Popularność SEAT-a i zaufanie do marki potwierdzają także rosnące wyniki sprzedażowe, a wraz z rozszerzeniem gamy modelowej o SEAT-a Tarraco na drogach pojawi się jeszcze więcej modeli rodem z Barcelony – podsumowuje.

Infolinia
801 404 444
pn-pt: 8:00-16:00
Partnerzy AutoEFL Pokaż wszystkich