Policyjne BMW i4 by AC Schnitzer w ramach akcji bezpieczny tuning poza standardową produkcją

Wraz z policyjnym BMW i4 by AC Schnitzer jako samochodem koncepcyjnym, firma tuningowa z Aachen odegrała ważną rolę w inicjatywie TUNE IT! SAFE! 2022/2023.

     

BMW i4 by AC Schnitzer

Ponieważ od 17 lat co roku prezentowany jest pojazd w oryginalnym policyjnym wykonaniu, który jest zgodny z przepisami bezpieczeństwa ruchu drogowego obowiązującymi stróżów prawa. Kampania, która jest wspierana przez Federalne Ministerstwo ds. Transportu i Infrastruktury Cyfrowej Niemiec, wykorzystuje ogólnokrajową kampanię, aby zwrócić uwagę na bezpieczny tuning i pokazać, co jest możliwe w tuningu, gdy przestrzega się przepisów o dopuszczeniu do ruchu drogowego. Kampania jest oczywiście finansowana wyłącznie przez sponsorów.

Już po raz ósmy firma tuningowa AC Schnitzer z Aachen odgrywa główną rolę w pokazie bezpiecznego tuningu. Całkowicie elektryczne BMW i4 AC Schnitzer spełnia wszystkie wymagania dotyczące dynamicznego, mocnego i sportowego wyglądu, a jednocześnie jest zgodne z przepisami i uwzględnia aspekty zrównoważonego rozwoju.

Fakt, że AC Schnitzer jest również kompetentnym partnerem w zakresie zwiększania dynamiki jazdy i radości z jazdy pojazdami elektrycznymi, widoczny jest nie tylko w obszernych programach dla pojazdów hybrydowych i elektrycznych.

     

Tunerzy z Aachen pierwsze doświadczenia z pojazdem elektrycznym zdobyli już 12 lat temu, kiedy to na rynku pojawił się pojazd TUNE IT! SAFE! Electric Police MINI, który został wyposażony przez AC Schnitzer.

Już pakiet aerodynamiczny od AC Schnitzer sprawia, że serce każdego fana tuningu bije szybciej: elementy przedniego spojlera, przedni splitter, przednie skrzydła boczne, boczny pakiet stylistyczny AC Schnitzer (2 elementy na stronę), tylny spojler dachowy, karbonowy spojler tylny, tylne skrzydła boczne oraz dla dopełnienia wyglądu folia ochronna tylnej części nadwozia.

Modyfikacje układu jezdnego obejmują zestaw sprężyn zawieszenia AC Schnitzer obniżających przód i tył o ok. 20 – 25 mm w porównaniu z zawieszeniem standardowym i zapewniają optymalną stabilność na drodze i w zakrętach. Uzupełnieniem jest zestaw kół AC Schnitzer z obręczami AC4 Flow Forming BiColor Silver/Black (przód: 8,5J x 20″ z oponami Hankook Ventus S1 evo 3 z oponami 255/35 R 20 i tył: 9,5J x 20″ z oponami 265/35 R 20).