Polska premiera Toyoty Yaris Cross

Toyota Yaris Cross, nowy model, który poszerzy gamę hybryd Toyoty o miejskiego SUV-a segmentu B, zadebiutował w Polsce i rozpoczyna tournee po całym kraju. Do końca września samochód zostanie zaprezentowany w około 50 salonach Toyoty. Auto jest od 1 czerwca oferowane w przedsprzedaży, a pierwsze egzemplarze zostaną dostarczone do nowych właścicieli w październiku.

        

2021 Toyota Yaris Cross

Wraz z Yarisem Cross Toyota debiutuje w segmencie B-SUV. Auto jest dostępne z układem hybrydowym czwartej generacji i inteligentnym elektrycznym napędem na cztery koła AWD-i. Kompaktowe rozmiary i oszczędny napęd hybrydowy połączone z przestronnym wnętrzem i bagażnikiem o pojemności sięgającej nawet 397 l sprawiają, że jest to prawdziwie uniwersalny samochód zarówno do miasta, jak i na wakacyjne wyjazdy. Nowy model wyróżniają nowoczesne technologie multimediów, łączności, bezpieczeństwa i komfortu.

Yaris Cross to na wskroś europejski pojazd, który jednocześnie kontynuuje tradycję Yarisa oraz historię SUV-ów z samonośnym nadwoziem, zapoczątkowaną w 1994 roku przez Toyotę RAV4. Każda z generacji Yarisa wniosła na europejski rynek rewolucyjne zmiany – pierwsza otrzymała tytuł Samochodu Roku 2000, druga była pierwszym miejskim pojazdem, który zdobył 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. Trzecia generacja wprowadziła do segmentu B napęd hybrydowy, zaś Yaris czwartej generacji zaprojektowany w architekturze TNGA to kolejny europejski Samochód Roku w dorobku Toyoty.

Nowy Yaris Cross spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem na polskim rynku, a klienci są skłonni w pełni wykorzystać jego atuty – technologię hybrydową, elektryczny napęd na cztery koła AWD-i, świetne właściwości jezdne, bogate wyposażenie i nowoczesne technologie. Od początku przedsprzedaży Toyota otrzymała 450 zamówień na nowy model, z których 75 procent dotyczy odmiany hybrydowej. Co drugi hybrydowy Yaris Cross zarezerwowany do tej pory ma napęd AWD-i. Najpopularniejszym wariantem wyposażenia jest limitowana wersja Premiere Edition, zaś aż 71 procent zamówionych aut jest skonfigurowanych w najwyższych wersjach.