Porsche Taycan wraca do domu jako podwójny zwycięzca

W tegorocznym konkursie na Światowy Samochód Roku (World Car of The Year; WCOTY) elektryczne Porsche Taycan triumfowało w dwóch kategoriach: jako Światowy Luksusowy Samochód Roku oraz Światowy Sportowy Samochód Roku. Tym samym Porsche odniosło potrójne historyczne zwycięstwo wśród aut sportowych – to trzeci zwycięski model producenta po 911 oraz 718 Spyder/Cayman. W najnowszej edycji konkursu 86 dziennikarzy motoryzacyjnych z całego świata oceniało i głosowało na ponad 50 nowych modeli samochodów. Organizacja WCOTY ogłosiła laureatów podczas konferencji online na żywo.

Porsche Taycan

Nagrody odebrał Michael Steiner, członek zarządu ds. badań i rozwoju:

„To podwójne zwycięstwo – w kategoriach Światowy Sportowy Samochód Roku oraz Światowy Luksusowy Samochód Roku – podkreśla, co chcieliśmy osiągnąć, gdy projektowaliśmy Porsche Taycan. Zależało nam na stworzeniu skoncentrowanego na kierowcy, w pełni elektrycznego samochodu sportowego, który może rywalizować z dowolnym autem o wysokich osiągach. Jednocześnie skupiliśmy się na bezkompromisowej użyteczności na co dzień oraz nowoczesnym, cyfrowym luksusie i komforcie dla czterech pasażerów. Cieszymy się, że jury WCOTY nagrodziło te wysiłki”.

Długa lista nagród na głównych rynkach

Tytuły w konkursie na Światowy Samochód Roku kontynuują zwycięską serię: Porsche Taycan oraz nowe 911, wprowadzone na rynek w ubiegłym roku, zdobyły już około 40 międzynarodowych nagród, przede wszystkim na swoich głównych rynkach zbytu – w Niemczech, USA, Wielkiej Brytanii i Chinach, ale także w Polsce. W przypadku Porsche Taycan są to na przykład:
 •  Samochód Roku magazynu „Top Gear” (Wielka Brytania)
 •  Game Changer of the Year: magazyn „Top Gear” (Wielka Brytania)
 •  Zielony Samochód Roku w Chinach: jury konkursu na Samochód Roku w Chinach (CCOTY)
 •  Samochód Roku w Niemczech: jury konkursu na Samochód Roku w Niemczech (GCOTY)
 •  Najlepszy Samochód Elektryczny w plebiscycie Auto Lider 2020 (czytelnicy polskich magazynów „Motor” i „Auto Moto”)
 •  Najlepszy Samochód Elektryczny w plebiscycie Tech Awards 2019 (organizowanym przez Komputerswiat.pl, PCLab.pl i Verdykt.pl)

Taycan został również nagrodzony za innowacyjność przez niemiecki magazyn „Connect”.