Premiera M xDrive w BMW M3 oraz BMW M4

M xDrive to dedykowany napęd na wszystkie koła do nowego BMW M3 Competition Limuzyna i BMW M4 Competition Coupé, który zapewnia jeszcze większą dynamikę, zwinność i precyzję. Wprowadzanie na rynek dodatkowych wersji modelu rozpocznie się w lipcu 2021 r.

        

Premiera M xDrive

Wyższe osiągi, więcej napędzanych kół, więcej niepowtarzalnego wrażenia M: kilka miesięcy po rozpoczęciu sprzedaży nowego BMW M3 Limuzyna i BMW M4 Coupé BMW M GmbH rozszerza ofertę modelową serii o dwie dodatkowe wersje. Po raz pierwszy napęd na wszystkie koła M xDrive będzie dostępny w samochodach sportowych o wysokich osiągach w segmencie premium klasy średniej. Precyzyjne sterowanie transmisją napędu na wszystkie cztery koła pomaga modelom BMW M3 Competition Limuzyna z M xDrive (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 10,1–10,0 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 231–228 g/km) oraz BMW M4 Competition Coupé (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 10,1–10,0 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 230–227 g/km) w osiąganiu doskonałej dynamiki.

W nowych modelach, moc 6-cylindrowego silnika rzędowego o mocy 375 kW (510 KM) jest przekazywana za pomocą 8-stopniowej skrzyni Steptronic M z układem Drivelogic oraz dzięki specjalnemu napędowi M na wszystkie koła. Gwarantuje to optymalny rozkład mocy na przednią i tylną, zapewniając zwinność, stabilność jazdy, trakcję i wyścigową dynamikę. Dzięki temu można doświadczyć typowych dla M wyczynowych właściwości, które przejawiają się między innymi w jeszcze lepszym przyspieszeniu. Modele BMW M3 Competition Limuzyna z M xDrive i BMW M4 Competition Coupé z M xDrive będą wchodziły na rynek od lipca 2021 r.