Premiera nowego Lexusa ES 300h

Nowy Lexus ES 300h to jeszcze lepsza wersja sedana, który debiutował w Europie Zachodniej i Centralnej w 2018 roku. To ważny samochód dla klientów flotowych i biznesowych. ES 300h został wyposażony w zaawansowany, samoładujący elektryczny napęd hybrydowy czwartej generacji, dzięki czemu jest konkurencyjną propozycją dla tych, którzy szukają alternatywy dla aut z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi.

        

Lexus ES siódmej generacji

Od ponad 30 lat Lexus ES dostarcza niepowtarzalnych emocji kierowcom i pasażerom za sprawą swojego wyjątkowego poziomu wyciszenia wnętrza, wyrafinowanego układu jezdnego oraz luksusowej kabiny. Na rynek został wprowadzony w 1989 roku razem z flagową limuzyną marki, modelem LS. ES jest kluczowym modelem w segmencie ekskluzywnych limuzyn, którego nabywcami są zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Od debiutu sprzedano 2,75 mln egzemplarzy tego modelu, a samochód dostępny jest w ponad 80 krajach.

Nowy ES 300h

Zaprezentowana w 2018 roku siódma generacja modelu ES była pierwszą oferowaną klientom Europy Zachodniej i Centralnej. Prowokująca stylistyka auta to efekt zastosowania globalnej platformy GA-K, która dała projektantom ogromną swobodę twórczą. Na przykład większy rozstaw osi pozwolił rozmieścić koła bliżej narożników, co umożliwiło zastosowanie szerszego rozstawu kół z przodu i z tyłu. Platforma GA-K pozwoliła także umieścić niżej maskę oraz stworzyć linię dachu nawiązującą do nadwozia coupe. Czysto i ostro wyrzeźbiony tył z lampami LED, które zachodzą na boki nadwozia, tworzy spójną linię stylistyczną. Samochód oferowany jest też w ekscytującej wersji ES 300h F SPORT.