Premiera SsangYong Tivoli drugiej generacji w polskich salonach

Jesień 2019 to czas nowości SsangYong’a. Pierwszą z nich jest wprowadzenie na polski rynek nowej wersji Tivoli. Nowe Tivoli ma długość 4225 mm, szerokość 1810 mm oraz wysokość 1613 mm. W porównaniu do poprzedniej wersji urósł i jest teraz dłuższy o 23 mm, szerszy o 12 mm oraz wyższy o 23 mm. Jego rozstaw osi to 2600 mm, co dało możliwość stworzenia samochodu praktycznego z dużą ilością miejsca dla pasażerów podróżujących zarówno w pierwszym jak i w drugim rzędzie siedzeń. Tivoli posiada również bardzo foremny bagażnik o pojemności 393 litrów według pomiaru w standardzie VDA 213.

Premiera SsangYong Tivoli

Druga generacja Tivoli to przede wszystkim nowe jednostki napędowe, całkowicie zmienione wnętrze pojazdu i zmiany stylistyczne nadwozia.

Układ napędowy

SsangYong do najnowszej odsłony tego wszechstronnego i bardzo praktycznego crossover’a przygotował dwa nowe silniki. Silnik benzynowy GDI-T o pojemności 1.5L z turbodoładowaniem o mocy 163 KM, zadowoli zarówno klientów ceniących sobie komfort ze względu na duży zakres obrotowy, w którym dostępny jest maksymalny moment obrotowy (280 Nm/1.500-4.500 obr), jak również tych, którzy lubią dynamiczną jazdę.

W swoim segmencie Tivoli zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji bardzo mocnym benzynowym silnikiem dostępnym już w podstawowej wersji wyposażenia.
 Silnik Diesla dostępny w nowym Tivoli to spawdzony, zmodyfikowany turbodoładowany silnik 1.6 e-XDI montowany we wcześniejszych wersjach. Moc silnika została zwiększona do 136KM, a maksymalny moment obrotowy dostępny z manualną oraz z automatyczną skrzynią biegów został zwiększony nawet do 324 Nm.

Klienci decydujący się na zakup nowego Tivoli będą mieli do wyboru manualną lub automatyczną skrzynię biegów dostępną już od wersji Amber. Również od wersji Amber dostępny opcjonalnie jest napęd 4WD, który zwiększa bezpieczeństwo podróżujących w trudnych warunkach drogowych.

Stylistyka zewnętrzna

Zmiany w stylistyce zewnętrznej, które pojawiły się w Tivoli drugiej generacji to odmieniony przód z nowymi zderzakiem, „grillem” oraz lampami przednimi i lampami przeciwmgielnymi dostępnymi w technologii LED.

Również tył samochodu uległ zmianom. Pojawiły się nowe tylne lampy zespolone, zderzak oraz drzwi bagażnika z nowym przetłoczeniem. W ofercie na rok modelowy 2020 znajdują się również nowe wzory felg aluminiowych, samochód dzięki nim utrzymuje elegancki i dynamiczny wygląd.

Nowe elementy nadają odmienionemu Tivoli śmiały i nowoczesny wygląd. Zewnętrzna stylistyka zdecydowanie wyróżnia Tivoli na drodze, a mocne i muskularne linie emanują mocą.