Premiera w pełni elektrycznego Forda Explorera

Ford dodaje kolejną legendę do linii modeli elektrycznych, prezentując zaprojektowanego i wyprodukowanego w Europie w pełni elektrycznego Forda Explorera.

     

Nowy, w pełni elektryczny Ford Explorer

Ford zaprezentował dziś nowego, w pełni elektrycznego Explorera. To nowoczesny pojazd elektryczny, łączący niemiecką wiedzę inżynierską z efektownym amerykańskim stylem. Explorer jest pierwszym z linii innowacyjnych modeli elektrycznych Forda i toruje drogę do kompletnego przekształcenia gamy marki Ford w Europie. Średniej wielkości crossover, zapewniający miejsce dla pięciu osób, pozwala cieszyć się bogatym wyposażeniem podczas rodzinnych podróży.

Zaprojektowany i produkowany w Europie

Zaprojektowany i produkowany w Niemczech, w pełni elektryczny Explorer, oferuje wyjątkowe poczucie cyfrowego komfortu, pozwalając kierowcom i pasażerom korzystać z komunikacji ze światem w czasie podróży.

Do wyposażenia należy duży, 15-calowy ruchomy wyświetlacz dotykowy SYNC Move i w pełni skomunikowany system informacyjno-rozrywkowy, zarządzający systemem audio, przystosowanym do warunków przestrzennych wnętrza modelu. Explorer zapewnia też bezprzewodową integrację z aplikacjami smartfonów, a kierowcy są wspierani przez zaawansowane systemy asystujące.

     

 Design modelu zaprojektowany z myślą o aktywnym trybie życia i przestrzeń bagażowa oferująca pojemność około 470 litrów sprawiają, że najnowszy elektryczny model Forda idealnie sprawdzi się nie tylko podczas odkrywania przestrzeni miejskich. 17-litrowa konsola między kierowcą a pasażerem może pomieścić nawet 15-calowy laptop. Nowy standard komfortu wyznaczają także ukryta za dużym ekranem skrytka na drobiazgi i system bezdotykowego otwierania bagażnika.

Futurystyczna estetyka nadwozia

Futurystycznej estetyce nadwozia dorównuje ultranowoczesne wnętrze z materiałami i elementami wyposażenia najwyższej jakości, jak wyprofilowane sportowe fotele czy ciekawie zaprojektowany soundbar, które zwykle są bardziej typowe dla modeli koncepcyjnych, niż seryjnych pojazdów rodzinnych. Z nowoczesną estetyką modelu idzie w parze zdolność szybkiego naładowania akumulatora prądem stałym od 10 do 80 procent pojemności w ciągu 25 minut (na podstawie symulacji komputerowych wykonanych przez producenta) i dostęp do końca przyszłego roku do 500 tys. publicznych punktów ładowania w całej Europie.

   „Explorer jest pionierem nowej generacji fascynujących pojazdów elektrycznych Forda. Sięga do naszych amerykańskich korzeni, jednak został skonstruowany w Kolonii dla klientów z Europy. Jest gotowy na wielkie przygody i w pełni wyposażony we wszystko, czego nasi klienci będą potrzebować w codziennych podróżach” – powiedział Martin Sander, dyrektor generalny Ford Model e w Europie.