Prezentacja Forda podczas SEMA Show w Las Vegas

Ford zademonstrował sztukę personalizacji samochodów, prezentując 10 unikalnych wersji najpopularniejszych modeli podczas tegorocznych targów Specialty Equipment Market Association (SEMA) w Las Vegas.

Ford na SEMA Show 2022

   – Skonstruowaliśmy samochody Forda tak, aby klienci szybko mogli je personalizować. Jest to możliwe dzięki łatwo dostępnym punktom mocowania akcesoriów. Wybór akcesoriów jest ogromny, a wszystkie projektowaliśmy już w fazie tworzenia danego modelu – powiedział Eric Cin, dyrektor Forda ds. personalizacji pojazdów i akcesoriów. – Współpracujemy z firmami z rynku wtórnego i udostępniamy im projekty naszych produktów. Dzięki temu klienci mogą personalizować i udoskonalać swoje samochody, które przez to stają się wyjątkowe.

W ciągu dwóch lat zyski Forda ze sprzedaży akcesoriów wzrosły o 40 procent. Do tej pory detaliści sprzedali ponad milion fabrycznych akcesoriów do Bronco – modelu, który spośród całej gamy Forda najczęściej jest poddawany personalizacji przez właścicieli.

Szczegóły na temat modeli zaprezentowanych podczas targów SEMA

Większość akcesoriów będzie dostępna w sprzedaży, z wyjątkiem części niestandardowych, które przygotowano wyłącznie na tę ekspozycję. Zespół ds. personalizacji samochodów Forda stworzył dwa niestandardowe i niepowtarzalne modele, w których zastosowano wiele akcesoriów Forda i części Ford Performance. To Fordy F-150 Lightning i Maverick, które wybrano po to, aby zaprezentować wszystko, co najlepsze w dziedzinie personalizacji auta.

Przedstawione akcesoria można kupić u lokalnych dilerów Forda lub zamówić online z bezpośrednią dostawą. Klienci mają możliwość zamontować części u dilera lub we własnym zakresie. Części zakupione wraz z samochodem można włączyć do miesięcznej raty.

Mustang Mach-E: Prawdziwie wyjątkowy Mustang

Twórca: Dom Tucci Design (Tucci Hot Rods) / Kay Automotive Graphics
Wyposażenie: Shadow Black GT, akumulator o zwiększonym zasięgu

Zaczynając od Forda Mustanga Mach-E GT z dwoma silnikami, ogromnym momentem obrotowym i napędem na cztery koła, samochód Tucci Hot Rods ma potężny spojler na pokrywie bagażnika z tyłu, poszerzane błotniki wykonane przez Tucci w technice druku 3D, formowane próżniowo przezroczyste osłony obręczy kół i przedni spliter również wydrukowany w 3D. Niestandardowy lakier Kay Automotive dopełnia wyjątkowego stylu.

Samochód zaprezentowany przez Tucci wyposażono w nakładki na progi z Ford Accessories, emblematy na drzwiach i tylnej klapie z logo GT. Kabina jest wyposażona w kamerę z obiektywem o kącie widzenia 140 stopni na desce rozdzielczej także z Ford Accessories, dwa fotele Recaro, sportowe pasy bezpieczeństwa z centralną klamrą i ​​detale w kontrastowym kolorze. Wszystko razem zapewnia agresywny wygląd i powstało na platformie, która jest gotowa do personalizacji.

Mustang Mach-E Dom Tucci i Kay Automotive prezentuje kierunek rozwoju estetyki elektrycznego SUV-a Forda po liftingu. Modyfikacje Tucci zastosowane w Fordzie Mustangu Mach-E GT wspierają zarówno stylistykę, jak i osiągi.

Bronco Sport: off-roadowe dziedzictwo

Twórca: Yakima / Hypertech
Wyposażenie: 2,0-litrowy silnik EcoBoost, Badlands, Velocity Blue

Jak daleko z utartej ścieżki może zjechać Ford Bronco Sport z roku modelowego 2022?

Na to pytanie ma odpowiedzieć customowy egzemplarz terenowego Heritage Bronco Sport autorstwa Yakima i Hypertech. SUV jest wyposażony w przenośną sprężarkę powietrza ARB, terenowy zestaw naprawczy, dodatkowe oświetlenie zewnętrzne na dachu i w przednim zderzaku oraz w osłonę pokrywy silnika Aeroskin.