Przyszłość Alpine zaczyna się z Alpenglow

Alpenglow pokazuje, jakie będą przyszłe modele Alpine, zarówno drogowe, jak i wyczynowe. Alpenglow to więcej niż samochód koncepcyjny. To swoisty manifest marki, który kładzie podwaliny pod ambitne cele i plany rozwoju. To symbol, ucieleśnienie planu strategicznego „Renaulution”, zapowiadający pojawienie się trzech modeli „Dream Garage”. Nowy samochód jest wyrazem strategii Alpine jako producenta samochodów drogowych, a także jako liczącego się gracza w sporcie samochodowym i marki odpowiedzialnej społecznie.

     

ALPINE ALPENGLOW

Alpenglow niesie w sobie ładunek emocji, kreatywności i elegancji. Otwiera drogę do doskonałości w sporcie i w motoryzacji oraz zapowiada nowe zrównoważone rozwiązania, m.in. wykorzystanie napędów wodorowych. Jest „ojcem” wszystkich przyszłych samochodów Alpine poprzez swój design, zastosowane technologie i innowacyjne rozwiązania, a jednocześnie w udany sposób nawiązuje do historii marki. Tak jak każde Alpine, dostarcza autentycznych emocji z jazdy, zarówno na drodze, jak i na torze. Zasiądź za sterami przyszłych Alpine już dziś!

   “Wyrazisty i imponujący design Alpenglow zapowiada przyszłe samochody Alpine i naszą wizję sportu samochodowego jutra. Zastosowanie napędu wodorowego to dowód zaangażowania w zapewnienie czystej, bezemisyjnej przyszłości bez rezygnacji z autentycznych doznań i przyjemności z jazdy.” – Laurent Rossi, prezes Alpine

Przyszłość Alpine zaczyna się z Alpenglow

Sport samochodowy przyszłości powinien dostarczać równie dużo przyjemności z jazdy, co emocji, a jednocześnie powinien dążyć do zeroemisyjności. Alpenglow jest ucieleśnieniem projektu na nowo określającego markę Alpine, w którym przyjęto to podejście. Zapowiada nową erę głębokiego zaangażowania w zrównoważony rozwój sportu samochodowego. Stylistyka samochodu nawiązuje do wyczynowych ambicji marki, które są widoczne od samego jej początku w 1955 roku. Przecina powietrze z mocą komety i objawia się naszym oczom niczym nowe dzieło sztuki budzące intensywne emocje. Pokazuje, co naprawdę jest ważne dla marki: zrównoważony sport, wykorzystanie uzupełniających się technologii zeroemisyjnych (w tym wodorowych) w gamie samochodów drogowych i wyczynowych, ale także design, dzięki któremu kierowca stanowi jedność z samochodem. Przyszłość zaczyna się już dziś z Alpenglow!

Alchemia naturalnych żywiołów

Między Alpine i pragnieniem czystej przyszłości zachodzi naturalna alchemia. Alpenglow to wizja bezemisyjnej przyszłości samochodów wyścigowych, ale także nowej generacji seryjnych samochodów marki. Zielony wodór jest jednym z rozwiązań, o których myśli Alpine w celu zapewnienia zrównoważonej mobilności. Napędy wodorowe emitują podczas spalania jedynie parę wodną. Woda jest również kluczowym elementem w stylistyce Alpenglow. Doskonale podkreśla czystość i moc bolidu.

Również zastosowane kolory i materiały pokazują, jakie będą samochody Alpine jutra. Będą to modele, w których emocje i technologie połączą się, by dostarczyć niepowtarzalnych i autentycznych doznań z jazdy. Inspiracją dla bolidu, który robi wrażenie imponującymi kształtami i płynną, aerodynamiczną linią nadwozia, nie mówiąc o ogólnym wrażeniu czystości form, były naturalne żywioły w różnych stanach skupienia: ogień, woda, lód, wiatr i para wodna. Alpenglow ma design dynamicznego, zwrotnego i eleganckiego auta, który z łatwością będzie można dostosować do potrzeb zarówno drogowych, jak i sportowych modeli marki.

Wyczynowy charakter, silnie nawiązujący do historii marki, był kluczowym założeniem podczas prac nad Alpenglow. Jego zewnętrzna powłoka przypomina kombinezon do jednego z najbardziej ekstremalnych sportów górskich – wingsuitingu. Dwa przenikające się trójkąty tworzą wysmukły kształt, który zapowiada wyjątkowe doznania.