Publiczna prezentacja Nissana Z GT4 podczas SEMA Show

Nissan zaprezentował po raz pierwszy publicznie Nissana Z GT4, opartego na całkowicie nowym Nissanie Z, podczas targów SEMA 2022 w Las Vegas. Dodatkowe informacje o globalnym programie GT4 Nissana ujawnił również Michael Carcamo, globalny dyrektor programowy, samochody sportowe, Nissan Motor Co. Ltd.

     

     

Nissan Z GT4 SEMA Edition

Ujawniony po raz pierwszy pod koniec września w tradycyjnym malowaniu NISMO, specjalnie skonstruowany na targi SEMA Nissan Z GT4 wyróżnia się unikalnym malowaniem, które łączy dziedzictwo dawnych wyścigów z nowoczesnym designem.

Na masce widnieje numer 23, ekskluzywny numer Nissana, umieszczony w kole wschodzącego słońca, nawiązujący do wczesnych modeli wyścigowych z lat 70. Dodatkowo nowe logo Z na tylnym panelu podkreśla nowoczesną interpretację oryginalnych oznaczeń z modeli 240Z i Fairlady Z, a wszystko to przykryte jest kultowym czerwono-czarnym schematem kolorów Nissana i NISMO.

W inauguracyjnym sezonie 2023 Nissan Z GT4, Nissan/NISMO dostarczy samochody zespołom klientów startujących w USA i Japonii odpowiednio w serii SRO Pirelli GT4 America i Super Taikyu Series. NISMO będzie również oferować wsparcie techniczne. Pojazdy mają być dostarczane od 2024 roku, a zamówienia będą przyjmowane od połowy 2023 roku.