Renault 5 Diamant – elektryczny showcar

Renault połączyło siły z francuskim projektantem Pierre’em Gonalonsem i proponuje nową interpretację kultowego modelu. Efektem twórczej współpracy jest Renault 5 Diamant, oryginalny elektryczny showcar, który czerpie inspiracje ze świata projektowania wnętrz i motoryzacji.

W 2022 roku przypada 50. rocznica debiutu rynkowego Renault 5, kultowego modelu marki. Ten prawdziwy symbol popkultury sprzedał się na świecie w latach 1972-1984 w liczbie ponad 5 milionów sztuk. Renault organizuje więc szereg spotkań i działań, w tym wydarzeń, happeningów i akcji na portalach społecznościowych.

     

Renault we współpracy z Pierre’em Gonalonsem

Aktualnie tematem dnia jest informacja o nawiązaniu przez Renault współpracy z francuskim designerem Pierre’em Gonalonsem. Aby uczcić pięćdziesięciolecie kultowego modelu, Renault postanowiło połączyć siły z wielkim projektantem, uznanym za jednego ze 100 najlepszych kreatorów przez Architectural Digest, a zarazem przedstawicielem sztuki i francuskiego stylu.

Owocem współpracy między Pierre’em Gonalonsem a działem ds. kolorów i materiałów z pionu designu Renault jest showcar Renault 5 Diamant. Ten samochód elektryczny jest wizją samochodu przyszłości łączącą kanony motoryzacji z kanonami projektowania wnętrz.