Renault Scenic Vision – więcej niż concept car

Model studyjny Renault Scenic Vision jest nie tylko doskonałą ilustracją koncepcji Renaulution i nowej ery w historii Renault, nazywanej „Nową falą”, ale także zwieńczeniem szeroko zakrojonych prac projektowych i odważnych wyborów stylistycznych. Jego śmiałe wzornictwo podpowiada nam jak będzie wyglądać gama Renault w przyszłości.

        

Renault Scenic Vision

Sylwetka nadwozia nawiązuje do linii i stylistyki, w jakiej będzie utrzymana nowa rodzina modelowa, która zadebiutuje na rynku już w 2024 roku. Estetyka wnętrza daje obraz tego, jak w przyszłości będzie wyglądać wnętrze samochodów Renault. Elektryczno-wodorowy napęd hybrydowy to efekt prac marki nad odpowiednim rozwiązaniem pasującym do wszystkich możliwych zastosowań oraz zapowiedź długofalowej wizji wykraczającej poza 2030 rok. Design modelu otwiera przed nami nowy punkt widzenia na świat, w którym samochody i ludzi łączą wspólne wartości dzięki bardziej zrównoważonej mobilności.

Niepowtarzalna stylistyka uosabia dążenie do wykorzystania historycznych wartości marki. Renault to altruistyczna i wspierająca marka, która kieruje się empatią, jest zakorzeniona w otaczającym ją świecie i prawdziwie humanistyczna. Model studyjny odzwierciedla ambicje, aby stworzyć samochód, który zbliża ludzi, zapewnia pełnię życia, wyróżnia się mocno zarysowanymi liniami i funkcjami podnoszącymi doświadczenia w kabinie. Jego wyróżnikami są też nowoczesny, futurystyczny styl, zaawansowane technologicznie wyposażenie oraz inteligentne wnętrze, dostosowane do potrzeb wszystkich użytkowników. Niezwykły model koncepcyjny został zaprojektowany, aby stawiać na pierwszym miejscu potrzeby użytkowników w zakresie mobilności, bezpieczeństwa i integracji.

Mocno zarysowane linie i wyrazista osobowość

Renault Scenic Vision ma 4,49 metrów długości, 1,9 metra szerokości i 1,59 metra wysokości. To samochód rodzinny, jego wymiary są typowe dla modeli z segmentu C, a znaki szczególne to nowoczesny design, silna osobowość oraz ekologia, która jest jego drugą naturą. Renault Scenic Vision to połączenie futurystycznych technologii i designu, a jego założenia projektowe opracowano z myślą o ochronie środowiska, bezpieczeństwie i integracji.

Zaawansowana technologicznie stylistyka nadwozia

Kiedy podchodzimy bliżej do nowego modelu, otwiera się przed nami nowy, nieznany świat. Nasz wzrok przykuwają opływowe kształty, a mocno zarysowane linie podkreślają futurystyczny, zaawansowany technologicznie design, który łączy elegancję z wyrazistym charakterem. Model studyjny ma wszystkie atuty samochodu rodzinnego: większy rozstaw osi, niską linię szyb, duże koła, listwy ochronne boków i nadkoli oraz otwieraną w poziomie klapę bagażnika. Dzięki idealnie wyważonym proporcjom, możemy cieszyć się jeszcze przestronniejszym wnętrzem.

Kiedy przyglądamy się przodowi modelu koncepcyjnego Scenic Vision, wykończonemu z niezwykłą dbałością o szczegół, naszą uwagę przykuwają rzeźbione przetłoczenia, które zbiegają się i tworzą dynamiczne, wyraziste linie. Wrażenie to potęguje dodatkowo imponująca sekwencja powitalna, podczas której na masce pojawiają się animacje w kształcie rombów, które ożywają na wysokości grilla i znów wznoszą się w górę wokół nowego logo, zapowiadającego nową erę Renault – „Nouvel’R”.