Seat Arona i Ibiza z nowym wirtualnym kokpitem

Dwa modele SEAT-a otrzymają nowy, wirtualny kokpit. Arona i Ibiza zostaną wyposażone w zestaw wskaźników umieszczonych na interaktywnym wyświetlaczu. Gwarantujący wiele funkcjonalności oraz możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb użytkownika, zapewnia jednocześnie wysoką czytelność i nowoczesny design. Oba modele SEAT-a z wirtualnym kokpitem już można zamawiać.

SEAT Arona i Ibiza

Wirtualny kokpit o wysokiej rozdzielczości oferuje nie tylko bardziej nowoczesny design, ale także dostarcza kierowcy wszystkich danych, zaczynając od prędkościomierza i obrotomierza, na nawigacji kończąc.

– Oferujemy Klientom najwyższej jakości design, gwarantując precyzję klasycznych przyrządów pomiarowych wprowadzonych w cyfrowy świat, w którym każdy piksel zaprojektowany jest z taką samą dokładnością – mówi Alejandro Mesonero-Romanos, Dyrektor Zespołu SEAT Design. – Dzięki temu przełomowemu rozwiązaniu, wygląd wnętrza naszych samochodów wchodzi na nowy, wyższy poziom – dodaje.

Kontrolowanie informacji jest proste i wymaga od kierowcy jedynie naciśnięcia przycisku sterującego „View” (Wyświetl) umieszczonego na kierownicy, co pozwoli na przewijanie danych dostępnych na trzech różnych głównych wyświetlaczach, minimalizując rozproszenie uwagi kierowcy i maksymalizując przejrzystość informacji udzielanych w zależności od jego potrzeb. Przejście między dostępnymi informacjami na wyświetlaczu TFT o rozdzielczości 1280×480 pikseli jest proste dzięki częstotliwości odświeżania 75 Hz. To sprawia, że informacje są łatwiejsze do odczytania.


Trzy wyświetlacze: Classic, Digital i Dynamic View

W wirtualnym kokpicie SEAT-a dostępne są trzy główne ekrany: Classic, Digital i Dynamic View. Wyświetlacz klasyczny oferuje dwa tradycyjne wskaźniki (prędkościomierz i obrotomierz), pomiędzy którymi znajduje się konfigurowalny ekran informacyjny. Kierowca może z niego odczytać dane nawigacyjne, informacje o odtwarzanej muzyce, podłączonym telefonie, dane przejazdu i dotyczące włączonych funkcji pomocniczych (asystent pasa ruchu, wykrywanie martwego punktu, system front assist, ACC) oraz status pojazdu. Chociaż są to informacje dodatkowe, mogą być również wyświetlane w samym centrum panelu kontrolnego.

Wyświetlacz Digital oferuje największy panel informacyjny, prezentując szczegółowe dane dotyczące map okolicy, wyświetlając m.in. parkingi czy warsztaty samochodowe. Mapę można powiększać lub pomniejszać, tak aby ułatwić kierowcy orientację w terenie. Widok zapewnia również wyświetlanie wszelkich danych, takich jak informacje o połączonym smartfonie, danych dotyczących jazdy, włączonych funkcji pomocniczych i stanu pojazdu.

Wyświetlacz Dynamic zapewnia lepszy kontrast przy wyświetlaniu ważnych informacji, takich jak wskazówki o kolejnych etapach trasy, zaawansowane systemy wspomagania kierowcy w ramach asystenta pasa ruchu, wykrywanie martwych punktów i front assist, a także dane o stanie pojazdu.

W trosce o bezpieczeństwo kierowcy, przy odbieraniu połączenia telefonicznego wyświetlacz automatycznie przełączy się tak, aby pokazać dane rozmówcy.

Szeroki zakres personalizacji

Bez względu na to, kto prowadzi samochód, na ekranie wirtualnego kokpitu pojawią się informacje najlepiej dostosowane do tego właśnie kierowcy. Dwa z głównych wyświetlaczy – Classic i Dynamic – można konfigurować zgodnie z własnymi potrzebami, wykorzystując preferencje zapisane w jednym z trzech profili użytkownika. Ponadto wirtualny kokpit wyposażono w czujniki światła, które w zależności od warunków oświetleniowych otoczenia dostosowują jasność wyświetlacza.

Wirtualny kokpit to kolejny krok w rozwoju SEAT-a w zakresie nowych technologii. Interaktywny wyświetlacz o rozdzielczości 133dpi nie tylko doskonale się prezentuje, ale także pozwala kierowcy lepiej kontrolować pojazd podczas jazdy, oferując wiele przydatnych funkcji w łatwy w obsłudze i bezpieczny sposób.

Infolinia
801 404 444
pn-pt: 8:00-16:00
Partnerzy AutoEFL Pokaż wszystkich