SEAT Mii electric – samochód dla miasta

SEAT zaprezentował Mii electric, swój pierwszy w pełni elektryczny samochód, dostosowany do warunków miejskiej jazdy. Pojazd potrafi rozpędzić się do 50 km/h w jedyne 3.9 sekundy, a akumulator zasilający auto osiąga poziom 80% naładowania w 1 godzinę. Cena pojazdu utrzymuje się na poziomie cen samochodów z silnikiem spalinowym. SEAT Mii electric to kolejny dowód, że innowacyjna technologia staje się dostępna dla coraz większego grona konsumentów.

SEAT Mii electric

Rynek samochodów elektrycznych rośnie w niezwykle szybkim tempie. Nabywcy dostrzegają coraz większe korzyści płynące z odejścia od tradycyjnych paliw na rzecz bardziej ekologicznych alternatyw. SEAT odpowiada na tę potrzebę zmian, projektując samochody, które spełniają wymagania dynamicznego rynku, który ceni innowacje.

Elektryczna alternatywa

Producent rozpoczyna elektryczną ofensywę, wprowadzając model Mii electric. Auto łączy w sobie dynamizm, elegancki design i najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które mają sprostać wyzwaniom miejskiej dżungli i zaspokoić potrzeby nowego pokolenia kierowców.


– Elektryfikacja to bezsprzecznie przyszłość branży motoryzacji. Globalny rynek pojazdów elektrycznych wzrósł o 75% w ciągu pierwszych 8 miesięcy tego roku. SEAT jest przygotowany na tę rosnącą tendencję – komentuje Luca de Meo, Prezes SEAT-a – Mii electric to nie tylko świetne auto, które zawiera w sobie całą esencję marki. Jego cena sprawia, że elektryczna mobilność staje się bardziej dostępna. Tworzymy ekscytującą przyszłość dla całego przemysłu i dla wszystkich konsumentów.

Zaprojektowany dla każdego

Wygląd zewnętrzny modelu Mii w wersji elektrycznej został subtelnie odświeżony – nowy napęd podkreślono za pomocą świecących akcentów na karoserii. Wnętrze auta wyróżnia się nastrojowym oświetleniem przestrzeni pojazdu oraz nową deską rozdzielczą ozdobioną folią SEAT IML. Samochód będzie dostępny w pięciu wersjach kolorystycznych: Deep Black, Candy White, Tornado Red, Costa Blue i Tungsten Silver.

Dwie opcje wyposażenia – Mii electric i Mii electric plus – oferują szereg zaawansowanych technologii i funkcji zapewniających pełen komfort. Wersja podstawowa obejmuje klimatyzację Climatronic, inteligentny system bezpieczeństwa Lane Assist, który ostrzega kierowcę przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu, system przypomnień o znakach drogowych, Hill Hold Control oraz funkcję wyboru profilu jazdy (normalny, eco, eco+). Ponadto pojazd posiada systemy SEAT CONNECT, pozwalający zdalnie zarządzać pojazdem oraz Cable Mode 3, który umożliwia ładowanie akumulatora za pośrednictwem Wallbox lub infrastruktury publicznej.

Wersja Mii electric plus wyróżnia się 16-calowymi aluminiowymi felgami, przyciemnianymi tylnymi szybami oraz elementami wyposażenia wewnętrznego wykonanymi z czarnej skóry (kierownica, gałka dźwigni zmiany biegów i hamulec ręczny) oraz podgrzewanymi fotelami z białymi przeszyciami.

Inżynieria przyszłości

Mii electric został dostosowany do potrzeb przestrzeni miejskiej. Cechuje go wyjątkowa zwinność, która ułatwia poruszanie się po gęsto zabudowanych obszarach czy poszukiwanie dogodnego miejsca do parkowania. Miejskie podróże staną się prostsze również dzięki wymiarom modelu: 3556 mm długości, 1645 mm szerokości, 1481 mm wysokości i 2421 mm rozstawu osi.