Skoda Motorsport przedstawia Fabię RS Rally2

Nowy samochód rajdowy marki Skoda – Fabia RS Rally2 – bazuje na drogowej wersji modelu Fabia czwartej generacji i stanowi kontynuację najbardziej udanego auta klasy Rally2 ostatnich lat. Dla Skody Fabia RS Rally2 opracowano nowy silnik, a także poprawiono prowadzenie, układ napędowy i elektronikę oraz funkcje bezpieczeństwa kierowcy i pasażera. Nowa Fabia RS Rally2 zademonstrowała swoje możliwości w wymagających jazdach testowych na asfalcie, żwirze i lodzie, przeprowadzonych w różnych warunkach pogodowych i ma wszystko, aby zwyciężać i zdobywać tytuły.

     

Skoda Fabia RS Rally2

   – Kto stoi w miejscu, ten się cofa, a dotyczy to szczególnie sportów motorowych. Dlatego opracowując nową Skodę Fabia RS Rally2, wykorzystaliśmy doświadczenie, które zdobyliśmy przy poprzednim modelu i zoptymalizowaliśmy każdy szczegół. Celem było ulepszenie najbardziej udanego samochodu rajdowego na świecie. Jestem dumny z całego zespołu Skoda Motorsport, który z wielkim zaangażowaniem dąży do osiągnięcia tego założenia. Chciałbym również podziękować naszym kolegom z działu rozwoju samochodów drogowych. Fabia czwartej generacji zapewniła nam idealną podstawę dla opracowania nowego modelu rajdowego – mówi dyrektor Michal Hrabánek, szef Skoda Motorsport.

Całkowicie nowa Skoda Fabia RS Rally2 to samochód rajdowy kategorii Rally2, który czerpie z najlepszej w swojej klasie aerodynamiki i wyjątkowo sztywnej karoserii modelu produkcyjnego. W porównaniu do poprzedniego, odnoszącego sukcesy, modelu Fabia Rally2 evo, zespół Skoda Motorsport zoptymalizował w szczególności układ napędowy, a także elektronikę, bezpieczeństwo i obsługę. Inżynierowie opracowali także nowy, turbodoładowany silnik o pojemności 1,6 litra, oparty na silniku 2.0 TSI z serii EA888, który jest stosowany m.in. w modelach RS. Nowy lakier samochodów rajdowych Skody podkreśla bliskie powiązania ze sportowymi modelami serii RS. Kolorystyka Mamba Green nawiązuje do Skody Octavia RS i Enyaq Coupe RS IV.