Specjalna edycja Mercedesa-AMG GT 63 – F1 Edition na 55. rocznicę

Mercedes-AMG GT 63 S E Performance to najmocniejszy jak dotąd seryjny model marki z Affalterbach – w czym zasługa transferu techniki z Formuły 1. Innowacyjna koncepcja hybrydowego napędu z silnikiem elektrycznym i akumulatorem AMG High Performance przy tylnej osi łączy imponującą moc systemową 620 kW (843 KM) z doskonałą dynamiką jazdy oraz wysoką efektywnością.

Prezentując specjalną edycję „F1 Edition” z ekskluzywnymi elementami nadwozia i wnętrza, Mercedes-AMG potwierdza swoje bliskie więzi z zespołem Formuły 1. „F1 Edition” można zamawiać za dopłatą w wysokości 112 910 zł.

Mercedesa-AMG GT 63 S E Performance „F1 Edition”

Aby uczcić 55-lecie AMG, marka samochodów sportowych i wyczynowych z Affalterbach z dumą spogląda na swoją wspaniałą przeszłość – ale nie tylko. To także okazja, by poświętować teraźniejszość, wraz ze specjalnymi modelami „Edition 55”. Ekskluzywne wydanie AMG GT 4-drzwiowego Coupé „F1 Edition” sprawia, że zelektryfikowana przyszłość Mercedes-AMG staje się jeszcze lepiej wyeksponowana. Dzięki transferowi techniki z Formuły 1 nowy Mercedes-AMG GT 63 S E Performance jest idealnym ambasadorem Future of Driving Performance – przyszłości osiągów AMG. Modułowy hybrydowy zespół napędowy E Performance wkrótce pojawi się w innych modelach Mercedes-AMG. A przejście na napędy czysto elektryczne z wariantami AMG opartymi na platformie EVA2 oraz, w przyszłości, całkowicie niezależnymi modelami AMG bazującymi na architekturze AMG.EA, będzie co najmniej tak samo ekscytujące jak minione 55 lat.

Mercedesa-AMG GT 63 S E Performance „F1 Edition” już na pierwszy rzut oka można rozpoznać po odcieniu nadwozia. To ekskluzywne połączenie niemetalizowanego lakieru „alpejska szarość MANUFAKTUR” oraz folii z logo AMG i efektem gradientu, od szarego do czarnego, a także czerwonymi akcentami. 21-calowe kute obręcze AMG z pięcioma podwójnymi ramionami, z matowo czarnym wykończeniem i czerwonym rantem, nawiązują do kolorystyki felg oficjalnego samochodu medycznego FIA F1, dostarczanego przez Mercedes-AMG.

Dopracowany w tunelu aerodynamicznym pakiet aerodynamiczny AMG poprawia właściwości jezdne przy wysokich prędkościach, zapewniając warunki dla uzyskania jeszcze lepszych osiągów. Zestaw zwiększa siłę docisku, a jednocześnie ogranicza opór powietrza. Nieruchomy tylny spojler wyraźnie demonstruje zaangażowanie w bezkompromisowe osiągi. Do elementów pakietu aerodynamicznego AMG należą: stały tylny spojler w kolorze czarnym (wysoki połysk), zoptymalizowany dyfuzor zintegrowany z tylnym zderzakiem, zoptymalizowany przedni zderzak z większym spojlerem (splitterem) oraz dodatkowymi deflektorami powietrza przy wlotach i przednich nadkolach, a także deflektory przy bocznych wylotach powietrza w tylnym zderzaku.