SUV 7 osobowy dla rodziny – propozycje

Rodzinny SUV 7-osobowy – przegląd propozycji

Niektóre SUV-y premium oferują możliwość podróżowania siedmiu osób, kierowcy i sześciu pasażerów, w układzie 2 + 3 + 2. Znakomita sprawa, można wybrać się w drogę w większym gronie, rodziny czy przyjaciół. Ponieważ w grę wchodzą naprawdę wygodne, przestronne auta o długości mniej więcej pięciu metrów, warunki w trzecim rzędzie mogą pozytywnie zaskoczyć, aczkolwiek prosi się koszykarzy o wybranie miejsc bardziej z przodu. Przyjrzyjmy się, co oferują polskie salony, alfabetycznie, ale żeby nie było tak nudno jak zawsze, tym razem od Z do A, konkretnie od Volvo do Audi.

Volvo XC90

Topowy SUV szwedzkiej marki wyróżnia się znakomicie, precyzyjnie zmontowanym wnętrzem, tudzież przeszkleniem karoserii. Odmiana siedmioosobowa ma wzdłużną regulację drugiego rzędu o 120 mm i funkcję łatwego wejścia. Taką wersję kupujesz seryjnie, jeżeli jest to benzynowa hybryda ładowana z gniazdka, Plug-in Hybrid Recharge, T8 eAWD Inscription Expressio Pro (349.900 zł), albo za dopłatą 7.600 zł.

Najtańsza, opcjonalna konfiguracja, wg oficjalnego cennika, kosztuje 300.500 zł, czyli dieslowska, łagodna hybryda, B5 AWD Mild Hybrid Momentum Pro, w cenie 292.900 zł plus wspomniane 7.600 zł. W przypadku benzynowej B5 AWD Mild Hybrid Momentum Pro rachunki przedstawiają się tak: 317.900 zł plus 7.600 zł, czyli 325.500 zł. Masz więc wybór silnika, z tym że zawsze w grę wchodzi ekologiczna hybryda, tudzież ośmiobiegowy automat Geartronic. Uwaga, melomanom z ręką na sercu polecam nagłośnienie Bowers & Wilkins, w którym możesz wybrać perfekcyjne brzmienie z sali koncertowej orkiestry symfonicznej w Goteborgu (w tym mieście Volvo ma siedzibę), z niesamowitym odwzorowaniem akustyki. Sprzęt Bowers & Wilkins jest dostępny w wersjach wyposażenia Inscription i R-Design. Sprawdź więcej informacji na temat Volvo XC90 mild hybrid lub z napędem hybrydowym plug-in.

Mercedes-Benz GLE

GLE w poprzednich generacjach nosił oznaczenie ML. Mercedes uporządkował te swoje literki, tak więc E w GLE świadczy o podobnej klasie prestiżu jak w przypadku osobowej klasy E. Wprawdzie GLE występuje w dwóch wersjach nadwoziowych, jako zwykły SUV i jako SUV coupe z mocno opadającym dachem, lecz tylko zwykły SUV może zabrać na pokład siedmiu ludzi.