Światowa premiera konceptu LF-30 Electrified

Zgodnie ze swoją dewizą, aby dostarczać użytkownikom nowych, niesamowitych wrażeń, Lexus prezentuje „Lexus Electrified”, swoją wizję nowej generacji zelektryfikowanych pojazdów. Jej zapowiedzią jest Lexus LF-30 Concept, którego światowa premiera odbyła się podczas 46. Tokyo Motor Show 2019.

Od chwili powstania w 1989 roku, Lexus stara się dostarczać swoim klientom innowacyjnych, niesamowitych wrażeń z korzystania z produktów marki, odwołujących się do wszystkich pięciu zmysłów. Od czasu wprowadzenia modelu RX 400h w 2005 roku, Lexus stał się światowym pionierem technologii elektryfikacji, takich jak dwustopniowa przekładnia redukcyjna i wielostopniowy układ hybrydowy, wykorzystujący technologię, aby zapewnić doskonałe osiągi i bezpośrednie wrażenia z jazdy, charakterystyczne dla pojazdów hybrydowych Lexusa.

Lexus LF-30 Electrified

Celem przedstawionej dziś wizji „Lexus Electrified” jest znaczne zwiększenie osiągów, precyzji prowadzenia, kontroli i przyjemności z jazdy – nawet gdy mobilność w naszym społeczeństwie wciąż się zmienia, wraz z postępującą autonomizacją jazdy i elektryfikacją pojazdów.

Przywołując oryginalną, prawdziwą radość z jazdy, Lexus rozwija nową, zaawansowaną kontrolę nadwozia i inne technologie elektryfikacji w celu dalszego zwiększania przyjemności prowadzenia samochodu i chce całkowicie zmienić istotę luksusowych pojazdów przyszłości. Korzystając z doświadczeń w rozwoju najważniejszych technologii, stosowanych w popularnej gamie swoich benzynowo-elektrycznych hybryd (w tym modułów zarządzania akumulatorami, sterowania mocą i silników elektrycznych). Technologia Lexus Electrified umożliwia zintegrowaną kontrolę napędu, zawieszenia oraz układów kierowniczego i hamowania. Dzięki niej samochód w pełni dostosowuje swoje właściwości jezdne do sytuacji na drodze, co zwiększa bezpieczeństwo oraz przyjemność z jazdy.

Aby osiągnąć ten cel, Lexus planuje zaprezentować swój pierwszy samochód elektryczny (BEV) w listopadzie 2019 roku. Jest to odpowiedź na potrzeby różnych regionów świata na rozwój napędów hybrydowych (HEV), hybryd plug-in (PHEV), napędów elektrycznych na baterie (BEV) i na ogniwa paliwowe (FCEV). Podążając dalej tą drogą, Lexus planuje rozbudowę oferty zelektryfikowanych pojazdów – w ciągu najbliższej dekady wprowadzi swoją pierwszą platformę dedykowaną modelom hybrydowym plug-in PHEV i w pełni elektrycznym BEV. Do 2025 roku zostaną zelektryfikowane wszystkie modele Lexusa, a celem marki jest, aby nisko- i bezemisyjne wersje uzyskiwały wyższe wyniki sprzedaży od konwencjonalnych odmian spalinowych.

Nowy koncepcyjny samochód „LF-30 Electrified” jest realizacją wizji elektryfikacji Lexusa

Koncepcyjny model LF-30 wpisuje się w wizję „Lexus Electrified”. Zewnętrzna stylistyka jest odzwierciedleniem oczekiwań wobec pojazdów elektrycznych. Mają one łączyć artystyczne, futurystyczne formy nadwozia i wnętrza z autonomiczną jazdą i innymi nowymi technologiami. Nowe zelektryfikowane napędy Lexusa będą wyróżniać się osiągami i najnowszymi technologiami, które dołączą do układów hybrydowych Lexusa, umacniając go na pozycji lidera niskoemisyjnych samochodów. Precyzyjne sterowanie silnikiem elektrycznym umożliwia natychmiastową korekcję położenia nadwozia, co nie jest możliwe w przypadku konwencjonalnych pojazdów. Ponadto LF-30 Electrified wykorzystuje wiele zaawansowanych technologii, stworzonych z myślą o roku 2030 – takich jak nowa koncepcja kokpitu, oparta na filozofii projektowania skoncentrowanego na człowieku oraz zdalnym kierowaniu.