Światowa premiera nowego Lexusa NX

Lexus NX drugiej generacji otwiera nowy rozdział w historii marki, wyznaczając nowe kierunki w projektowaniu nadwozia i wnętrza oraz wprowadzając nowe napędy, w tym pierwszy elektryczny napęd hybrydowy plug-in w gamie Lexusa. Nowy NX jest bardziej dynamiczny i zapewnia przyjemniejsze, bardziej bezpośrednie wrażenia z jazdy. Otrzymał także system multimediów i łączności nowej generacji oraz zaawansowane technologie poprawiające bezpieczeństwo, komfort jazdy i wygodę użytkowania auta.

        

Nowy Lexus NX

Nowy NX zastępuje model, który odniósł w Europie ogromny sukces – od premiery w 2014 roku jego sprzedaż przekroczyła 170 000 aut. Większość egzemplarzy została kupiona przez nowych klientów Lexusa, stając się głównym czynnikiem rozwoju marki w regionie. Budując na tych osiągnięciach, Lexus całkowicie przeprojektował NX-a, aby dostosować nowy model do rosnących oczekiwań klientów – aż 95% części samochodu zostało zastąpionych nowymi komponentami. Zmiany są widoczne zarówno pod względem osiągów i właściwości jezdnych, jak i wydajności.

Nowy Lexus NX został zaprezentowany po raz pierwszy 12 czerwca 2021 roku, zaś do europejskich salonów trafi w czwartym kwartale 2021 roku.

Nowe zelektryfikowane jednostki napędowe z wiodącymi w klasie osiągami

Nowy NX odmieni markę Lexus. Gama zelektryfikowanych napędów wykorzystujących nowe i ulepszone technologie oraz zapewniających najlepsze w klasie osiągi ma potencjał, by jeszcze bardziej umocnić pozycję tego modelu na rynku. W ofercie pojawia się pierwszy elektryczny napęd hybrydowy plug-in Lexusa, która będzie punktem odniesienia w klasie ze względu na połączenie mocy, wydajności oraz możliwości jazdy w trybie elektrycznym. Dostępny będzie też nowy model hybrydowy ze znacznie lepszymi osiągami, które zapewnia układ hybrydowy czwartej generacji.

W Rosji oraz na rynkach Europy Wschodniej będą dostępne także nowe silniki benzynowe.