Światowa premiera nowego Maserati MC20 Cieloo

Supersportowy samochód MC20 teraz także spyder: Maserati przedstawia MC20 Cielo, maszynę jedyną w swoim rodzaju – maszynę, która zapewnia osiągi prawdziwego supersamochodu i daje holistyczną, angażującą przyjemność, jakiej nie zna jeszcze świat motoryzacji.

     

     

Maserati MC20 Cielo

Szczególne cechy nowego spydera zdradza już sama nazwa MC20 Cielo: MC to skrót od Maserati Corse („Wyścigi”), 20 odnosi się do roku 2020, który rozpoczął nową epokę w historii marki, a Cielo („niebo”) podkreśla fakt, że jest to model stworzony dla przyjemności z jazdy pod gołym niebem – przy zachowaniu wszystkich przywilejów odmiany coupé.

Wyposażone w rewolucyjny silnik V6 Nettuno nowe MC20 Cielo oferuje idealne połączenie sportowego charakteru i luksusu. To zasługa unikalnej w segmencie specyfikacji, na czele z innowacyjnym składanym szklanym dachem.

W praktyce nowy spyder stanowi punkt styku odwagi Maserati z nieskończonością sfery niebieskiej, oferując szczególne „poczucie nieba”.

Model wyposażono w najnowocześniejsze okno elektrochromowe (inteligentne szkło), którego przepuszczalność światła można natychmiast zmienić za dotknięciem przycisku na centralnym ekranie – i wybrać przeźroczystość lub nieprzeźroczystość. To efekt wykorzystania dyspersyjnego polimeru ciekłokrystalicznego (PDLC). Dach jest również najlepszy w swojej klasie pod względem izolacji termicznej oraz szybkości otwierania i zamykania – operacja w jedną lub drugą stronę trwa zaledwie 12 sekund.