Światowa premiera: Volkswagen ID.7 z zasięgiem do 700 km

Volkswagen zaprezentował swój nowy model: ID.7. To pierwsza elektryczna limuzyna marki z Wolfsburga. Połączenie zasięgu wynoszącego do 700 kilometrów (wg WLTP), dopracowanego układu napędowego, przestronnego wnętrza i technologii topowej klasy, rysuje fascynujące perspektywy przed nowym, elektrycznym „okrętem flagowym” Volkswagena.

Mierzący prawie pięć metrów długości model wyróżnia się także udoskonaloną, zorientowaną na klienta koncepcją obsługi i wysoką jakością wykonania. Wprowadzenie ID.7 na rynek planowane jest w tym roku w Europie i Chinach, a w 2024 roku w Ameryce Północnej.

     

     

Volkswagen ID.7 to pierwsza elektryczna limuzyna Volkswagena

    „Wraz z wprowadzeniem modelu ID.7 robimy kolejny krok w naszej elektrycznej ofensywie. Limuzyna oferuje wysoki poziom komfortu i duży zasięg. Już do 2026 roku będziemy oferować najszerszą gamę elektrycznych aut spośród wszystkich producentów w Europie – od miejskiego samochodu za mniej niż 25 000 euro aż do ID.7 – flagowego modelu w rodzinie ID. Naszym celem jest osiągnięcie do 2030 roku udziału samochodów elektrycznych w naszej sprzedaży w Europie na poziomie 80 procent. Od 2033 roku Volkswagen będzie produkował na Starym Kontynencie wyłącznie pojazdy elektryczne” – powiedział Thomas Schäfer, prezes marki Volkswagen Samochody Osobowe.

   „ID.7 wyznacza nowe standardy w zakresie wydajności wśród aut zbudowanych na platformie MEB. Naszym celem jest zasięg do 700 kilometrów zgodnie z WLTP1. Jest to możliwe dzięki dopracowaniu nadwozia pod kątem aerodynamicznym oraz znacznie zwiększonej wydajności układu napędowego i zarządzania termicznego” – powiedział Kai Grünitz, członek zarządu marki odpowiedzialny za rozwój.

ID.7 to pierwszy model wykorzystujący platformę MEB

Volkswagen ID.7 to pierwszy model wykorzystujący platformę MEB w połączeniu z całkowicie nową, bardziej wydajną generacją napędu. Z mocą 286 KM jest to dysponujący najwyższym momentem obrotowym silnik w gamie modeli ID. Ten silnik będzie stosowany w ID.7 niezależnie od wybranej pojemności akumulatora. Zespół napędowy o wewnętrznym oznaczeniu APP550 została opracowany wspólnie z Volkswagen Group Components w Kassel i tam też jest produkowany.