System bezprzewodowej zdalnej aktualizacji Mustanga Mach-E

Właściciel zupełnie nowego, w pełni elektrycznego Mustanga Mach-E nie będzie odczuwał dyskomfortu spowodowanego wprowadzaniem ulepszeń do nowszych egzemplarzy Mustanga, dzięki zdalnym aktualizacjom, które będą bezustannie udoskonalały kupiony wcześniej samochód przez całe jego życie, nawet bez konieczności wychodzenia z domu.

Ford Mustang Mach-E – nowy system bezprzewodowej zdalnej aktualizacji

Dzięki szybkim i łatwym do wykonania aktualizacjom, które można przeprowadzić z dowolnego miejsca, nawet z własnego domu, Ford będzie zawsze mógł zapewnić nowemu, w pełni elektrycznemu Mustangowi Mach-E najnowsze dostępne oprogramowanie jego systemów.

Wiele aktualizacji można wykonać w mniej niż dwie minuty, przy czym wprowadzanie wielu z nich jest praktycznie niewidoczne dla klienta, co jest możliwe dzięki innowacyjnej platformie połączonej z chmurą obliczeniową, która utrzymuje działanie aktualnie zainstalowanego oprogramowania do czasu, aż nowa wersja będzie gotowa do pracy – rozwiązanie takie wciąż jest niedostępne w niektórych popularnych smartfonach.

Bezpieczne aktualizacje oprogramowania oferują ulepszenia licznych modułów nowego SUV-a, od systemu komunikacyjno-rozrywkowego SYNC® po usprawnienia zwiększające wygodę, możliwości samochodu i jego funkcjonalność.

Co ważne, w przeciwieństwie do niektórych innych samochodów, które wymagają od właściciela czekania na zakończenie aktualizacji oprogramowania, Ford opracował metodę pozwalającą na bezpieczne pobieranie aktualizacji w tle, co w niektórych przypadkach zajmuje mniej niż dwie minuty.


– Piękno Mustanga Mach-E polega na tym, że to, czego nasi klienci doświadczą w pierwszym dniu po jego zakupie, to dopiero początek – samochód będzie się rozwijał, zyskując z czasem jeszcze więcej funkcji i możliwości – podkreśla John Vangelov, szef działu usług połączonych, Ford Motor Company.– Nasze inteligentnie działające zdalne aktualizacje minimalizują również czas uruchomienia nowych wersji oprogramowania poprzez niewiarygodnie szybką aktywację i gwarantują, że Twój Mustang Mach-E będzie się wciąż stawał lepszy, nawet gdy Ty śpisz.

Przewidywane ulepszenia wykraczają daleko poza aktualizacje systemu SYNC®. Prawie wszystkie moduły komputerowe Mach-E mogą być aktualizowane zdalnie i bezprzewodowo, co oznacza, że Ford może zapewnić poprawę osiągów i zupełnie nowe funkcje, które nie muszą nawet istnieć, gdy klienci odbierają swoje nowe samochody.

Niektóre instalacje aktualizacji będą praktycznie niezauważalne dla klientów, którzy mogą wybrać stały czas ich przeprowadzania – na przykład w środku nocy – gdy ich Mach-E jest zaparkowany. Wiele aktualizacji zostanie ukończonych niemal natychmiast po uruchomieniu pojazdu przez kierowcę, a o tym, jakie ulepszenia zostały właśnie zainstalowane w pojeździe, będą informowały odpowiednie komunikaty.

Wiele może zostać ukończonych w mniej niż dwie minuty, a te bardziej złożone, które mogą wymagać dłuższego postoju pojazdu, mogą zostać zaplanowane na czas, który kierowca uzna za najbardziej dogodny.

Ford spodziewa się, że pierwsze aktualizacje zostaną dostarczone w ciągu sześciu miesięcy po tym, jak pierwsze Mustangi Mach-E znajdą się u klientów. Właściciele będą otrzymywali powiadomienia o aktualizacjach oprogramowania, gdy będą one dostępne i możliwe do zainstalowania za pomocą łączności Wi-Fi lub połączeń komórkowych, zależnie od rodzaju aktualizacji.