Szósta generacja Opla Corsy będzie elektryczna

Opel stawia na elektryczność. W zupełnie nowej, szóstej generacji modelu Corsa niemiecki producent po raz pierwszy oferuje zasilaną akumulatorami wersję elektryczną o zasięgu 330 kilometrów (WLTP, dane wstępne). Firma Opel wybrała swój najpopularniejszy model, aby napęd elektryczny wreszcie przestał być niszowy. Opel Corsa jest absolutnym bestsellerem. Od światowej premiery w 1982 roku wyprodukowano już ponad 13,6 miliona egzemplarzy tego modelu. Corsa zmotoryzowała miliony ludzi. Nadszedł czas, by zaoferowała im możliwość jazdy bezemisyjnej. Zamówienia na Corsę szóstej generacji można będzie składać już za kilka tygodni — najpierw na wersję Corsa‑e, a potem także na samochody z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi.

Imponujące osiągi: moc 100 kW (136 KM) i zasięg 330 km1

Firma Opel produkuje samochody od 120 lat i zawsze dba o dostępność technologii dla szerokiej rzeszy nabywców. W nowej Corsie‑e zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu napędu elektrycznego. Przy zasięgu 330 km według WLTP1 pięciomiejscowa Corsa‑e jest samochodem, z którego można swobodnie i bez ograniczeń korzystać na co dzień. Akumulator o pojemności 50 kWh można naładować w 80 procentach w ciągu 30 minut. Corsa‑e może być ładowana na wszystkie możliwe sposoby: przez kabel, z ładowarki naściennej lub na stacji szybkiego ładowania. Akumulator jest objęty 8‑letnią gwarancją. Stan naładowania można sprawdzić w aplikacji „myOpel”, co pozwala optymalizować czas i koszty ładowania.

Wpływ na zasięg ma także kierowca, wybierając jeden z trzech trybów jazdy: Normal, Eco i Sport. Tryb Sport zwiększa elastyczność i dynamikę przy umiarkowanej utracie zasięgu. W trybie Eco Corsa‑e staje się długodystansowcem — zasięg rośnie praktycznie bez uszczerbku dla komfortu.