Test elektrycznego Renault Megane E-Tech

Renault Megane E-Tech to w pełni elektryczny samochód klasy crossover segmentu B. Nie jest to pierwsza konstrukcja samochodu elektrycznego zaprezentowana przez tego producenta, jednak jest to konstrukcja od początku projektowana z myślą o napędzie elektrycznym.

Stylistyka Renault Megane E-Tech Electric

Zastosowana płyta podłogowa to wynik aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi o nazwie CMF-EV. To modułowe rozwiązanie możemy również spotkać w Nissanie Ariya. Megane E-Tech Electric zostało zaprojektowane od postaw. Wykorzystano tu elementy stylistyczne crossovera. W mojej opinii można tu wyróżnić podobieństwa do samochodów typu hatchback oraz SUV.

Wyraziste linie nadwozia oraz opadająca linia dachu do tyłu nadają zadziorności, natomiast duże koła oraz masywna dolna część karoserii (drzwi pod linią okien) przypominają SUV-a.

Jest to bardzo udane połączenie i elektryczne Megane E-Tech  prezentuje się bardzo dobrze, nawet w kolorze, który trochę przypomina podkład.

Całość dopełniona jest ciekawymi detalami jak chowane klamki w przednich drzwiach czy w najbogatszej wersji wyposażenia wstawki na zderzaku w innym kolorze.