Toyota Compact Cruiser EV najlepszym autem koncepcyjnym

Samochód koncepcyjny Toyota Compact Cruiser EV zdobył prestiżową nagrodę Car Design Award 2022 w kategorii samochodów koncepcyjnych. Compact Cruiser EV został opracowany przez europejskie studio projektowe Toyota ED2 w Nicei i zaprezentowany po raz pierwszy w grudniu 2021 roku w hali Mega Web w Tokio.

Toyota Compact Cruiser EVz nagrodą Car Design Award 2022

    „Nasze badania nad samochodami elektrycznymi trwają od ponad 30 lat i mamy za sobą długą drogę” – powiedział Simon Humphries, dyrektor generalny Toyota Design. – „W miarę jak samochody elektryczne będą zyskiwały na popularności, ludzie będą coraz częściej szukali bezemisyjnych aut, które będą wyrażać ich styl życia. Compact Cruiser EV jest doskonałym przykładem tego trendu”.

Opierając się na ogromnym doświadczeniu Toyoty w budowie samochodów terenowych, ED2 zaprojektowało Compact Cruisera EV w taki sposób, aby podkreślić styl życia młodych mieszkańców miast, którzy po pracy lubią aktywnie spędzać czas na zewnątrz. Samochód ma unikalną stylistykę, podkreślającą jego praktyczność, uniwersalność i możliwości terenowe elektrycznego SUV-a z napędem na cztery koła. Surowe, mocne nadwozie na różne sposoby nawiązuje do legendarnego Land Cruisera pierwszej generacji. Jest to widoczne w ikonicznej off-roadowej sylwetce i prostej formie nadwozia.