UX 300E – pierwszy samochód elektryczny Lexusa

Od chwili wprowadzenia na rynek w 2005 roku modelu RX 400h, Lexus jest pionierem elektryfikacji pojazdów i odgrywa wiodącą rolę w oferowaniu produktów gwarantujących zarówno osiągi, jak i przyjazność dla środowiska. Na targach Tokyo Motor Show 2019 Lexus zaprezentował swoją nową globalną strategię elektryfikacji, zwaną „Lexus Electrified”, której celem jest fundamentalny postęp w dziedzinie osiągów, prowadzenia i kontroli nad pojazdem oraz radości z jazdy.

        

Lexus UX 300E

Technologia „Lexus Electrified” umożliwia zintegrowane sterowanie układami napędowym i kierowniczym oraz zawieszeniem i hamulcami, maksymalnie wykorzystując potencjał zarządzania pracą napędu, wypracowany w technologii hybrydowej. Dzięki niej można precyzyjnie kontrolować siłę napędową, zapewniając idealne zachowanie pojazdu w każdej sytuacji na drodze. Lexus nie ustaje w staraniach, by dostarczać samochody coraz bezpieczniejsze i dające większą radość z jazdy.

Jako pierwszy produkcyjny model stworzony pod hasłem „Lexus Electrified”, elektryczny UX 300e został opracowany z myślą o doskonałym zachowaniu na drodze. Inżynierowie Lexusa w pełni zachowali charakterystyczną stylistykę i cechy użytkowe crossovera UX, skupiając się na możliwościach wykorzystania wyjątkowych zalet elektrycznego napędu. Wydajny silnik modelu UX 300e zapewnia naturalną, a przy tym dynamiczną charakterystykę przyspieszenia. Akumulatory trakcyjne o dużej pojemności, umieszczone bezpośrednio pod podłogą kabiny pasażerskiej, zapewniają niski środek ciężkości i optymalny zasięg jazdy dla kompaktowych samochodów do miasta (400 km w skorelowanym cyklu NEDC, co odpowiada zasięgowi ponad 300 km w cyklu WLTP). Wraz z najnowszą technologią łączności w sieci, UX 300e zwiększa liczbę zalet pojazdów elektrycznych, łącząc osiągi i wygodę jazdy (zgodnie z filozofią „YET” Lexusa).