W 2023 roku Maserati wystartuje w Mistrzostwach Europy Fanatec GT2

Powrót Maserati do torowych wyścigów klasy GT stanowi idealny "pomost" pomiędzy nową epoką w historii marki, a szeregiem triumfów MC12 w Mistrzostwach FIA GT w latach 2004-2010.

Kolejny istotny krok w strategii aktywności Maserati w sporcie motorowym: MC20 – już od wczesnych etapów rozwoju projektowane z myślą o powrocie marki spod znaku trójzębu do świata wyścigów na zamkniętych torach – w 2023 roku zadebiutuje w Mistrzostwach Europy Fanatec GT2.

Maserati zaoferuje MC20 GT2 swoim klientom oraz prywatnym zespołom. MC20 GT2 będzie bazować na wersji drogowej, z którą podzieli swoje – najlepsze w klasie – specyfikacje i komponenty. Należą do nich innowacyjny silnik Nettuno z nową techniką Maserati Twin Combustion (MTC), zawieszenie z podwójnymi wahaczami poprzecznymi i półwirtualną osią skrętną oraz nadwozie z włókna węglowego.

Powrót Maserati do torowych wyścigów klasy GT stanowi idealny „pomost” pomiędzy nową epoką w historii marki a szeregiem triumfów MC12 w Mistrzostwach FIA GT w latach 2004-2010.

Aby podkreślić związek MC12 z MC20, podczas 24-godzinnego wyścigu na Spa – w którym MC12 triumfowało aż trzykrotnie (w latach 2005, 2006 i 2008) – Maserati zapoczątkuje nową erę Maserati Corse, z wykorzystaniem chwalebnego doświadczenia ze swojej sportowej historii.

Jak powiedział Davide Grasso, dyrektor generalny Maserati:

   „I na drodze, i na torze kierujemy się naszą pasją. Mamy długą historię wspaniałych, międzynarodowych sukcesów w motorsporcie i jesteśmy bardzo dumni, że możemy rywalizować (na torze) naszym niezwykłym MC20. Wyścigi od zawsze były naturalnym środowiskiem Maserati. Teraz, zarówno w Mistrzostwach Europy Fanatec GT2, jak i w Mistrzostwach Formuły E, wracamy do korzeni, a jednocześnie zaczynamy wszystko od nowa – po to, by dalej budować przyszłość”.

Jean-Marc Finot, starszy wiceprezes STELLANTIS Motorsport, powiedział:

   „Maserati Corse wraz z MC20 GT20 w pewien sposób łączy fabryczny program Formuły E z naszymi samochodami drogowymi. Ten nowy krok dopełnia dziedzictwo i pozycję Maserati w sporcie motorowym. MC20 to fantastyczny samochód dopuszczony do ruchu drogowego. Cieszymy się, że nasi zapaleni klienci będą mogli czerpać przyjemność z rywalizowania nim (na torze)”.