W MINI Cooper S Countryman ALL4 przez dziki zachód Islandii

Każdy, kto chciał wiedzieć, gdzie mieszkają elfy, wróżki, gnomy czy trolle, mógł kiedyś zapytać Erlę Stefansdottir. Była islandzką ekspertką od elfów i często doradzała urzędowi dróg, jak budować, aby nowe drogi nie przecinały magicznych miejsc.

        

MINI Cooper S Countryman ALL4

Dlatego, podróżując samochodem ze stolicy Reykjaviku po nielicznych utwardzonych i nieutwardzonych drogach do najbardziej wysuniętych na zachód miejsc w Europie, nie trzeba się obawiać obudzenia śpiących nadprzyrodzonych istot. A już na pewno nie w MINI Cooper S Countryman ALL4 (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 6,5–6,2/100 km, emisja CO2 w cyklu mieszanym: 149–142 g/km).

Chcąc poznać Islandię, nie sposób, jadąc z Reykjaviku, nie skorzystać z drogi nr 1. Również tutaj MINI Cooper S Countryman ALL4 z aksamitnie pracującym czterocylindrowym silnikiem o pojemności 2,0 l i mocy 131 kW (178 KM) pokazuje, jak przyjemnie można podróżować. MINI Cooper S Countryman ALL4 z 8-stopniową skrzynią Steptronic przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,3 s. Nie może tu jednak rozwijać prędkości maksymalnej 222 km/h, ponieważ wszędzie obowiązuje limit 90 km/h. Na drogach szutrowych – a jest ich tutaj mnóstwo, w Islandii tylko ok. 4300 km jest asfaltowych – maksymalna prędkość wynosi 80 km/h, a i to może być za szybko.