Wnętrze Mustanga Dark Horse – drapieżny styl i wyczynowe ambicje

Aby podkreślić doskonałość prowadzenia na torze nowego Mustanga Dark Horse 2024, zespół projektantów stworzył niedostępną dla innych wersji paletę kolorów i materiałów, potęgujących mroczną aurę modelu i styl epoki cyfrowej.

     

Ford Mustang Dark Horse 2024

  • Nowa siódma generacja Mustanga Dark Horse™ łączy, najwyższe osiągi 5,0 litrowego silnika V8, najwyższej jakości materiały, kolory, wzory i wykończenia wnętrza, podkreślając drapieżny styl i wyczynowe ambicje,
  • Charakterystyczne dla tej wersji elementy sprawiają, że zorientowany na kierowcę kokpit Mustanga Dark Horse wyróżnia się jakością wykonania oraz ekskluzywnym, sportowym stylem,
  • Wyłącznie we wnętrzu Dark Horse’a, emanującym drapieżnością, znajdziemy chłodniejsze odcienie koloru niebieskiego z akcentami w kolorze Indigo Blue, anodowaną na niebiesko tytanową gałkę zmiany biegów manualnej skrzyni, a nadwozie wyróżnia dostępny tylko w tej wersji lakier metaliczny Blue Ember,

   „Mroczna osobowość głodnego rywalizacji Mustanga Dark Horse zainspirowała nas do skompletowania barw i materiałów, które będą podkreślać atletyczny charakter modelu” – powiedziała Carrie Kennerly, starsza projektantka, odpowiedzialna za kolory i materiały w Fordzie. „Spędziliśmy więcej czasu nad kokpitem, aby mieć pewność, że wygląd, odczucia i działania, jakie towarzyszą wyczynowemu kierowcy, będą odpowiadać osiągom, do jakich zdolny jest Mustang Dark Horse”.

Atletyczny projekt wnętrza

W samym centrum wnętrza Mustanga Dark Horse znajduje się zupełnie nowa, anodowana na niebiesko, tytanowa gałka zmiany biegów. Lekki drążek sześciobiegowej skrzyni manualnej jest wydrążony, co poprawia jego zdolność do utrzymywania niższej temperatury w ciepłe dni. Klienci, którzy wybiorą 10-biegową automatyczną skrzynię SelectShift ®, mogą cieszyć się niemal natychmiastową zmianą biegów za pomocą anodowanych srebrnych łopatek, a przy okazji korzystać z przyjemności kontaktu z metalem.

Mustang Dark Horse posiada kierownicę ze spłaszczonym u dołu wieńcem, pokrytą niedostępnym w innych wersjach zamszem, poprawiającym chwyt, a kontrastowe przeszycia Bright Indigo Blue stanowią dodatkowy akcent na desce rozdzielczej, drzwiach, siedzeniach, mieszku dźwigni zmiany biegów oraz poszyciu i pokrywie konsoli środkowej. Kierownica o sportowym kształcie zwiększa poczucie cyfrowego komfortu dzięki przyciskom sterującym systemami, m.in. wyborem trybu jazdy, zestawem wskaźników i 13,2-calowym panelem centralnym SYNC® 4, który jest elegancko pochylony w stronę kierowcy i umieszczony za litą przezroczystą taflą.

Dostępny i pierwszy w klasie elektroniczny hamulec driftowy* jest obszyty skórą. Anodyzowana dźwignia działa precyzyjnie, co pomaga kierowcy łatwo modulować na torze uślizg tylnych kół, aż do ich pełnej blokady w zakrętach podczas driftu.