Współpraca Lamborghini z japońskim artystą IKEUCHI

Automobili Lamborghini obchodzi 60. rocznicę w 2023 roku i aby upamiętnić ten znaczący rok, Lamborghini i najbardziej przełomowy japoński artysta współczesny IKEUCHI połączyli się w awangardowej współpracy artystycznej.

     

Huracán STO Time Chaser_111100

Zainspirowany mottem 60. rocznicy “Przyszłość zaczęła się w 1963 roku”, ten wspólny projekt został nazwany “Chasing the Future” i obejmuje “Time Gazer” oraz “Huracán STO Time Chaser_111100”.

Automobili Lamborghini, wraz ze swoją silną siecią 180 dealerów w 53 różnych krajach, postanowiło zorganizować przekrojowe projekty, dla których różne rynki będą współpracować z artystami o międzynarodowej renomie, aby uczcić swoją 60. rocznicę. Firma stworzyła artystyczną platformę, aby zbadać, we wszystkich formach, podstawowe wartości Lamborghini, które zawsze wyróżniały ją w przeszłości, teraźniejszości i jako przyszły punkt odniesienia również. Ta pierwsza japońska współpraca zostanie zaprezentowana w Tokio wraz z IKEUCHI.

Stephan Winkelmann, prezes i dyrektor generalny Automobili Lamborghini powiedział:

   “Jesteśmy bardzo dumni, że możemy zaprezentować to dzieło sztuki razem z IKEUCHI w tym pamiętnym roku 60-lecia”. Lamborghini Huracán STO Time Chaser_111100 prawdziwie łączy tradycję i innowację, przeszłość i przyszłość, jednocześnie doskonale uosabiając wartości Lamborghini. W tym kamieniu milowym, jakim jest nasz 60. rok, Lamborghini obiecuje, że nadal będzie się rozwijać jako odważna i niekonwencjonalna marka, nigdy nie przestając stawiać sobie wyzwań.”

Od momentu pojawienia się na scenie artystycznej na początku lat 2010, niezrównany talent IKEUCHI szybko przyciągnął uwagę całego świata i doprowadził do współpracy z globalnie uznanymi markami i wpływowymi artystami.

Zainspirowany cyberpunkiem i anime o robotach, łączy plastikowe modele z częściami produktów przemysłowych, aby stworzyć wizję przyszłości uzupełnioną o konwencjonalną funkcjonalność.