Z Formuły 4 na drogi – nowy Abarth F595

Prosto z torów wyścigowych Europy dobiega ryk nowego Abartha F595, nowej serii specjalnej, wyposażonej w silnik F.4, przeznaczonej dla najmłodszych fanów marki z logo Skorpiona.
 Pod maską pulsuje 165 koni mechanicznych 1.4-litrowego wysokowydajnego silnika T-jet, zgodnego z normą Euro 6D-Final, który jest montowany w bolidach Tatuus startujących we włoskich i niemieckich mistrzostwach F.4 „Powered by Abarth Certified by FIA”.

        

Nowy Abarth F595

Litera „F” w nazwie ma być hołdem dla Formuły 4, dla której Abarth jest wyłącznym dostawcą silników i pełni rolę sponsora tytularnego. To niezwykle trafiony format stworzony jako poligon szkoleniowy dla młodych kierowców, talentów wywodzących się z torów kartingowych i przyszłych profesjonalistów, zainspirowany legendarną „Formułą Italia”, powstałą w 1971 roku z tą samą filozofią zapewnienia młodym kierowcom taniego dostępu do świata wyścigowych bolidów.

Nowy F595 to esencja wyścigowych akcentów. Został stworzony z myślą o młodszych Klientach, którzy oczekują od swoich samochodów maksymalnych osiągów i radości z jazdy oraz o fanach technologii i tych, którzy poszukują najnowszych funkcji multimedialnych.

165 KM czystej adrenaliny „napędzanych” przez turbosprężarkę Garrett

Wyjątkowe osiągi i niezawodność to główne cechy 1.4-litrowego silnika T-jet o mocy 165 KM, spełniającego normy Euro 6D-Final, wyposażonego w turbosprężarkę Garrett z geometrycznym stopniem sprężania 9:1. Przy tym samym ciśnieniu, architektura ta optymalizuje temperaturę w komorze spalania i pozwala osiągnąć maksymalny moment obrotowy 230 Nm przy niższych obrotach, czyli 2250 obr./min, podczas gdy najwyższa moc jest dostarczana przy najwyższych obrotach. Przekłada się to na korzyść w prędkości maksymalnej – 218 km/h, – a przede wszystkim na lepszy start: na piątym biegu nowy Abarth F595 przyspiesza od 80 do 120 km/h w 7,8 sekundy.