Żelazne Damy na pokładzie Huracana GT3 EVO2

Kobiety napędzane marzeniami: oto zespół Iron Dames za kierownicą Lamborghini Huracan GT3 EVO2 o numerze #83, zabarwionego na gorący róż, tak jak ich kombinezony wyścigowe, które wyróżniają się w padoku w ich misji “Race to inspire”.

     

Zespół wyścigowy Iron Dames

Stworzony w 2018 roku przez Deborah Mayer – przedsiębiorcę, kierowcę wyścigowego i przewodniczącą Komisji Kobiet w Motorsporcie (WIM) FIA – Iron Dames to projekt mający na celu wspieranie kobiet w motorsporcie na wszystkich poziomach, od kierowców, poprzez mechaników, inżynierów i menedżerów. Ten groźny zespół składa się z czterech kobiet kierowców z ostrą jak brzytwa determinacją:

   “Udowodniłyśmy, że możemy wygrać z każdym” – mówią zgodnie. “Jesteśmy silne i jesteśmy wojowniczkami. I powoli, ale pewnie, zmieniamy mentalność tego sportu”.

Od najmłodszej, Doriane Pin (19), do najstarszej, Rahel Frey (36), mają jedną wizję:

   “Nosimy różowy kombinezon, to prawda. Ale kiedy zakładamy kaski, jesteśmy kierowcami, którzy chcą wygrywać. I nic więcej.”

Iron Dames to projekt prowadzony przez Iron Lynx, włoską stajnię wyścigową wybraną przez Lamborghini Squadra Corse jako zespół operacyjny dla IMSA Endurance Cup 2023, który od 2024 roku będzie uczestniczył jako oficjalny zespół w FIA WEC z Lamborghini LMDh.