Znamy ceny Lexusa NX drugiej generacji

Lexus NX pierwszej generacji wprowadzony na rynek w 2014 roku był pierwszym Lexusem w segmencie średniej wielkości SUV-ów. Jego drapieżna, emocjonalna stylistyka przemówiła nie tylko do nowej grupy nabywców, wiodących aktywne życie w mieście, ale także do osób, które chcą się wyróżnić wśród posiadaczy aut segmentu premium SUV.

        

Lexus NX

Lexus NX pierwszej generacji został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu niezbyt często kojarzonego z modelami typu SUV poczucia zwinności oraz o przystosowaniu do miejskich warunków użytkowania. Agresywna stylistyka nie pozostawiała wątpliwości co do jego funkcjonalności i wysokich osiągów. Bogate wyposażenie odpowiadające za bezpieczeństwo czynne to między innymi pełnozakresowy panoramiczny system wizyjny (Panoramic View Monitor), pełnozakresowa adaptacyjna kontrola prędkości jazdy, ostrzeganie o zjeżdżaniu z pasa ruchu (LDA), monitorowanie martwego pola widoczności (BSM), ostrzeganie o ruchu poprzecznym z tyłu samochodu (RCTA), nowo wprowadzone reflektory doświetlające zakręty oraz wyświetlacz projekcyjny.

Debiutujący w marce Lexus panoramiczny system wizyjny wykorzystuje kamerę o największej rozdzielczości spośród oferowanych w samochodach tej marki. Model NX jako pierwszy w swoim segmencie wprowadził pełnozakresową adaptacyjną kontrolę prędkości jazdy, pozwalającą automatycznie podążać za poprzedzającym pojazdem i w razie potrzeby samoczynnie się zatrzymać.

Lexus NX drugiej generacji – wyposażony w napęd hybrydowy czwartej generacji, otwiera nowy rozdział w historii marki, wyznaczając nowe kierunki w projektowaniu nadwozia i wnętrza oraz wprowadzając nowe napędy, w tym pierwszy elektryczny napęd hybrydowy plug-in w gamie Lexusa. Nowy NX jest bardziej dynamiczny i zapewnia przyjemniejsze, bardziej bezpośrednie wrażenia z jazdy. Otrzymał także system multimediów i łączności nowej generacji oraz zaawansowane technologie poprawiające bezpieczeństwo, komfort jazdy i wygodę użytkowania auta.

Nowy NX zastępuje model, który odniósł w Europie ogromny sukces – od premiery w 2014 roku jego sprzedaż przekroczyła 170 000 aut. Większość egzemplarzy została kupiona przez nowych klientów Lexusa, stając się głównym czynnikiem rozwoju marki w regionie. W Polsce Lexus NX był i jest najlepiej sprzedającym się modelem marki. Od premiery sprzedano 11 322 aut, z tego 57% egzemplarzy z napędem hybrydowym.

Budując na tych osiągnięciach, Lexus całkowicie przeprojektował NX-a, aby dostosować nowy model do rosnących oczekiwań klientów – aż 95% części samochodu zostało zastąpionych nowymi komponentami. Zmiany są widoczne zarówno pod względem osiągów i właściwości jezdnych, jak i wydajności. Nowy model powstał w zgodzie z zasadą Lexusa „człowiek w centrum uwagi”.